Skip to content

40 000 zł dofinansowania na budowę domu energooszczędnego

Banki czekają na uruchomienie od przyszłego roku przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej programu dopłat do kredytów na budowę energooszczędnych domów i mieszkań. Obecnie trwa ustalanie wymogów technicznych i proceduralnych programu dopłat. Program dopłat ze środków publicznych do budowy energooszczędnych domów jest przygotowywany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jego celem jest wsparcie budownictwa energooszczędnego. Jak podkreślają pomysłodawcy, dzięki dopłatom w latach 2013-2018 powstanie około 16 tys. domów i mieszkań przy zachowaniu wysokich standardów energooszczędności, ale też pozwolą one zredukować emisję o około 50 tys. ton CO2 rocznie oraz rozwinąć rynek technologii energooszczędnych w Polsce.

Kto będzie mógł korzystać z programu?

Z programu będą mogły skorzystać osoby fizyczne budujące domy jednorodzinne lub kupujące od deweloperów domy jednorodzinne i mieszkania w domach wielorodzinnych. Pośrednikami w realizowaniu programu będą banki. Wsparcie będzie polegało na częściowej spłacie kapitału kredytu bankowego na budowę domu, zakup domu lub mieszkania. Aby uzyskać dopłatę, trzeba będzie przedstawić w banku projekt budowlany, spełniający wymogi programu oraz pozytywny wynik badań po wykonaniu budynku. Wysokość dopłaty będzie uzależniona od osiągniętego wskaźnika rocznego zapotrzebowania na energię do ogrzewania i wentylacji.

Energooszczędne okna = VEKA ALPHALINE.

Okna wyprodukowane w tym systemie spełniają najwyższe wymagania cieplne . Pozwala to na bardzo duże oszczędności energii. Dlatego najczęściej wykorzystywany jest do realizacji projektów energooszczędnych i do domów pasywnych. To przemyślana i wielokrotnie testowana konstrukcja systemu komór zamknięta w niezwykłym, niepowtarzalnym kształcie. VEKA ALPHALINE – do nabycia w Gdańskiej Fabryce Okien.

źródło: newseria.pl

5/5 - (1 vote)
Skontaktuj się z nami
Zadaj pytanie dotyczące produktu lub skonsultuj swój projekt