Skip to content

Cienkie zgrzewy

Firma Gdańska Fabryka Okien zaopatrzyła produkcję w nowoczesne maszyny do kształtowego zgrzewania profili, dzięki którym zgrzew w narożach wygląda perfekcyjnie.

Innowacyjna technologia V-Perfect (cienkie zgrzewy) jest wykorzystywana do łączenia profili w systemach okienno-drzwiowych Veka Softline 82 i Salamander Bluevolution 82.

Cienkie zgrzewy okienne 02

TECHNOLOGIA V-PERFECT

Niewidoczne połączenia profilu

Technologia zgrzewania kształtowego zapewnia trwałe i precyzyjne połączenie profili. Niewidoczny zgrzew nadaje nieskazitelnej estetyki okna. Natomiast trwałe połączenie uszczelek zapewnia szczelność i niezawodność użytkowania przez wiele lat. Okna wyprodukowane w technologii V-Perfect, dają użytkownikom nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Ponadto rozwiązanie V-Perfect generalnie polega na całkowitym wyeliminowaniu wypływek. Pozwala na uzyskanie dodatkowych, pożądanych przez wielu Klientów walorów estetycznych. Jednocześnie praktycznie eliminuje konieczność mechanicznej obróbki naroży, niezbędnej w tradycyjnej technologii. Dodatkowym atutem tej technologii zgrzewania jest wyjątkowa dokładność i precyzja wykonania.

Standardowe zgrzewy

Standardowe maszyny do zgrzewania elementów profili wymagały dodatkowej obróbki. W miejscu łączenia profili nadmiar stopionego plastiku tworzy nieestetyczną wypływkę. Jej wygląd po dodatkowym zabiegu frezowania lub szlifowania może nie być satysfakcjonujący. Nie obyło się także bez pracy czynnika ludzkiego, ponieważ pozostałości po wylewce trzeba było usuwać dłutem. Szeroki zgrzew przy oknach w okleinach imitujących drewno jest nieestetyczny, ponieważ jego kolor znacznie odbiega od koloru okleiny. Dlatego aby przybliżyć kolor zgrzewu do koloru okleiny szeroki zgrzew był malowany trwałymi mazakami. Dodatkowo chropowata struktura zbiera brud i jest trudna w czyszczeniu.

Cechy technologii V-Perfect

V-Perfect to:

  • Brak ograniczeń kształtów zgrzewania
  • Różnorodność zastosowania materiałów pokrycia PVC
  • Duże możliwości dla projektantów, architektów

Technologia V-PERFECT zrodziła się z potrzeby ulepszenia technologii produkcji okien z PVC, która w rezultacie miała dać możliwość stworzenia okna niepowtarzalnego, a przy tym pięknie wyglądającego.

Cienkie zgrzewy okienne 03

Nowoczesna technologia produkcji okien i drzwi – cienkie zgrzewy, to kolejna nowość w ofercie Gdańskiej Fabryki Okien.

Przeczytaj także:   Parametry termoizolacyjne okien - dlaczego są tak istotne?

Firma regularnie poszerza swoje portfolio i dostosowuje  produkty do potrzeb poszczególnych rynków i Klientów na całym świecie.

Jednocześnie firma inwestuje w moce produkcyjne, sprawność działania i jakość obsługi. Systematycznie rośnie w siłę, uruchamiając kolejne spektakularne projekty, czego świetnym przykładem jest, chociażby rozpoczęta pod koniec 2020 roku budowa nowej hali produkcyjnej wyposażonej w najnowocześniejszy park maszynowy.

Koniec ubiegłego roku to także kolejne inwestycje dla firmy Gdańska Fabryka Okien, która w grudniu 2021 roku zainstalowała panele fotowoltaiczne.

Energia słoneczna to darmowe i nieograniczone źródło energii, którego eksploatacja wywiera minimalny wpływ na środowisko naturalne. Wykorzystując energię słoneczną, My w znaczący sposób ograniczamy pozostawiany przez siebie ślad węglowy i przyczyniamy się do ochrony naszej planety z myślą o następnych pokoleniach.

Nowe inwestycji pozwolą na dalszy dynamiczny rozwój i większą niezależność produkcyjną, która z kolei stanowi podstawę rozwoju i istotny element filozofii działania firmy od zawsze.

5/5 - (1 vote)
Skontaktuj się z nami
Zadaj pytanie dotyczące produktu lub skonsultuj swój projekt