Skip to content

Czym jest ciepły profil podokienny?

Ciepły profil podokienny jest często pomijanym elementem ciepłego montażu stolarki okiennej. Energooszczędne rozwiązania to obecnie standard, na który warto zwrócić szczególną uwagę przy wyborze nowoczesnych okien. Obecnie na rynku istnieje wiele rozwiązań, które korzystnie wpływają na oszczędności związane z ogrzewaniem pomieszczeń. W 2020 roku standardem na rynku stolarki okiennej są profile posiadające 7 komór. Niestety, w większości przypadków ich montaż pozostał niezmieniony: kołki lub kotwy i pianka poliuretanowa. Tak wykonane połączenie ramy okna z murem nie gwarantuje wystarczającego docieplenia. To połączenie staje się najzimniejszą częścią przegrody. Zaniedbanie tego elementu budowlanego poprzez niestaranny i szczelny montaż niweczy zakup nawet najnowocześniejszych energooszczędnych okien PCV. Niewłaściwy montaż jest również przyczyną licznych wad, jakie powstają w czasie użytkowania okien.

Czym jest ciepła listwa podparapetowa?

Ciepła listwa podparapetowa potocznie zwana ciepłym parapetem jest tym czego od lat brakowało w uzyskaniu wysokiego stopnia energooszczędności. Wyprofilowany blok styropianu idealnie dopasowany w dolny profil ramy okiennej. Dzięki zastosowaniu szczelnego i ciepłego parapetu unikniemy zawilgocenia izolacji. Ciepły profil gwarantuje również szczelność i doskonałą izolacyjność. Zastosowanie profilu podokiennego to doskonała podwalina, która ułatwia montaż poprzez podparcie całej ramy bez konieczności użycia klocków podporowych. Parapet wewnętrzny i zewnętrzny ma idealne podparcie i spadek. Łatwe i prawidłowe ułożenie elementów zdecydowanie skraca czas montażu. Termoparapet uzupełnia izolację zewnętrzną ścian. Dzięki temu unikamy tworzenia się mostków termicznych oraz problemów z tym związanych, jak choćby zbieranie się wilgoci.

Podkład parapetowy stanowi element ciepłego i szczelnego montażu stolarki okiennej. Takie rozwiązania stosowane są przez najlepszych producentów okien. By poprawić szczelność i zachować najlepsze parametry energooszczędnych rozwiązań, montażyści w Gdańskiej Fabryce Okien stosują również paroprzepuszczalne taśmy do montażu okien, po obu stronach montowanego okna. Innym rozwiązaniem są także taśmy rozprężne. Zarówno folie jak i taśmy rozprężne korzystnie wpływają na izolację termiczną i pozwalają na uzyskanie najwyższych parametrów izolacyjności akustycznej. Tak wykonany, poprawny i szczelny montaż okien gwarantuje zwrot inwestycji w energooszczędne okna w ciągu kilku sezonów grzewczych.

Przeczytaj także:   Które okna przesuwne wybrać?
5/5 - (1 vote)
Skontaktuj się z nami
Zadaj pytanie dotyczące produktu lub skonsultuj swój projekt