Skip to content

Montaż drzwi balkonowych

Marzenia o szklanych domach są jak najbardziej realistyczne do wykonania. Okna balkonowe i tarasowe to właśnie takie szklane ściany. Ich osadzenie jest bardzo wymagające dla instalatorów.

Prawidłowy montaż drzwi balkonowych

Prawidłowy montaż drzwi balkonowych nie różni się zbytnio od montażu standardowego okna. Trudności zaczynają się, gdy w budynku, w którym ma być zamontowana stolarka nie ma jeszcze wykonanej posadzki wewnętrznej. Taki montaż wymaga instalacji drzwi balkonowych powyżej fundamentu lub stropu. Błędy na tym etapie to bardzo częsta przyczyna późniejszych problemów z stolarką. Podpieranie dużych i ciężkich okien tarasowych w prowizoryczny sposób jest niedopuszczalne. Brak pewnego podparcia może doprowadzić do uszkodzenia ramy. Ciężar dwuskrzydłowego okna może wynosić 120kg, trzy skrzydła to ponad 200kg. Dlatego montaż należy powierzyć pewnej i sprawdzonej ekipie. Najlepiej zamówić stolarkę wraz z montażem przez firmową ekipę montażową. Daje to pewność wykonania i zamontowania stolarki drzwiowej w najwyższym standardzie, ale także gwarancję konsumencką na produkt i usługę.

Montaż drzwi balkonowych

Najprostszym sposobem na prawidłowe podparcie drzwi jest podmurowanie całej szerokości bloczkami, a następnie ich ocieplenie od zewnątrz. Można też użyć ocieplonych pustaków. Kolejną metodą jest użycie profilu bazowego lub poszerzenia przykręconego od spodu do ramy okna. Najbardziej złożony jest montaż drzwi gdy przestrzeń podprogowa jest większa niż 20cm. W takiej sytuacji należy użyć obu powyższych sposobów. Podmurowanie a następnie wypełnienie systemowym profilem. Przy takiej wysokości nowej posadzki istnieje ryzyko wypychania ramy poprzez wylewaną posadzkę.

Różne projekty drzwi tarasowych i balkonowych wymagają indywidualnego podejścia. Na takie właśnie podejście możecie Państwo liczyć w naszej firmie. Gdańska Fabryka Okien i jej pracownicy wykonają stolarkę zgodną z wymaganiami klienta i projektanta. Sposoby montażu progu okien tarasowych, wysokości podmurowania lub wysokości profili należy zawsze skonsultować z wykonawcą okien i drzwi. W firmie Gdańska Fabryka Okien uzyskają Państwo informację jak przygotować otwory dla naszych zespołów montażowych.

Przeczytaj także:   Wysokowydajne elementy montażu okien

Na wszystkie Państwa pytania odpowie nasz wyspecjalizowany personel. Zapytania proszę kierować poprzez kontakt telefoniczny lub formularz znajdujący się z prawej strony. Nasi eksperci odpowiedzą na Państwa wszystkie wątpliwości.

5/5 - (1 vote)
Skontaktuj się z nami
Zadaj pytanie dotyczące produktu lub skonsultuj swój projekt