Skip to content

Montaż okien tarasowych na podbudowach

Nie od dziś wiadomo, że nieprawidłowy montaż może zniweczyć zakup najlepszej stolarki. Taką usługę najlepiej zamawiać u dostawcy okien i drzwi ponieważ daje to użytkownikowi pełną gwarancję. I to nie tylko na sam produkt. Nasi pracownicy przechodzą szereg kursów i szkoleń by jak najlepiej wykonywać Państwa zlecenia. Dodatkowo wskażemy Państwu kilka sposobów prawidłowego montażu okien tarasowych w nowych budynkach bez wykonanej posadzki wewnętrznej.

Na czym polega montaż okien tarasowych na podbudowach ?

Montaż stolarki przed wykonaniem posadzek wymaga określenia tak zwanej wysokości zerowej. Czyli wysokości docelowej gotowej podłogi. Na tej wysokości powinno być zamontowane okno balkonowe lub okno tarasowe. Warto zaznaczyć, że najczęstszym błędem montażowym są właśnie źle osadzone drzwi balkonowe. Nie można pozwolić na montaż ramy na lepiance z resztek cegieł czy pustaków ponieważ może to doprowadzić do trwałego wygięcia ramy oraz do przemarzania poprzez mostki termiczne. I tu na szczęście mamy kilka rozwiązań montażu w zależności od wysokości szczeliny pomiędzy dolną ramą a chudziakiem czy stropem.

Montaż okien tarasowych na podbudowach

Na co zwrócić uwagę podczas montażu drzwi tarasowych?

  • Pierwszy sposób to podmurówka z bloczków betonowych na całej szerokości. Stosując tą metodę należy bloczek docieplić od zewnątrz lub zastosować ocieplane bloczki typu Isomur.
  • Kolejnym sposobem jest montaż profilu bazowego lub poszerzenia przykręconego od spodu do ramy. Daje to podparcie na całej szerokości oraz tworzy izolację termiczną przegrody. Ważnym detalem jest cofnięcie od strony zewnętrznej dodatkowego profilu o kilka mm aby umożliwić późniejsze wykonanie prawidłowej izolacji tarasu wchodzącej pod ramę drzwi.
  • Trzecim sposobem jest połączenie dwóch sposobów. Takie rozwiązanie stosuje się najczęściej gdy szczelina pomiędzy ramą a podłożem jest większa niż 20 cm. Powyżej tej wysokości istnieje duże prawdopodobieństwo wypaczenia profili na zewnątrz przez parcie wylewanej posadzki. Im okno jest szersze tym jest to bardziej zalecane.
Przeczytaj także:   Prawidłowy montaż okien

Ze względu na różne systemy i sposoby montażu progu stolarki tarasowej wysokość podmurówki lub rodzaj, wysokość profili należy zawsze skonsultować z producentem drzwi i okien. Inne będą wysokości dla drzwi z progiem standardowym, z niskim progiem i ze skrzydłami przesuwanymi. W Gdańskiej Fabryce Okien uzyskają Państwo rzetelną poradę jak przygotować otwory przy drzwiach dla konkretnego budynku wraz z rysunkiem technicznym. Jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do kontaktu poprzez formularz znajdujący się po prawej stronie oraz do naszych stacjonarnych punktów sprzedaży. Montaż okien tarasowych na podbudowach wykonany przez naszych specjalistów jest gwarancją ich długiej żywotności.

5/5 - (1 vote)
Skontaktuj się z nami
Zadaj pytanie dotyczące produktu lub skonsultuj swój projekt