Skip to content

Okleinowanie profili okiennych

Świat, który nas otacza jest coraz bardziej kolorowy. Ilość wzorów i aranżacji jest praktycznie nieograniczona. Przekłada się to na wszystko co nas otacza. Od różnego rodzaju urządzeń przez ubrania, meble aż po elewacje domów. Projektanci korzystają ze wszystkich dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Nie inaczej dzieje się w zakresie produkcji stolarki okiennej. Jako Gdańska Fabryka Okien jesteśmy liderem swojej działalności w północnej części kraju. Dodatkowo w sposób ciągły rozbudowujemy naszą ofertę. Nie inaczej jest z ofertą kolorystyczną profili okiennych.

Sprawdź bogatą gamę kolorystyczną oklein profili okiennych.

Czym jest okleinowanie profili okiennych?

Okleinowanie profili okiennych jest zadaniem technologicznie trudnym. Dobrze wykonana okleina musi wytrzymać wiele lat. Nie mogą jej zniszczyć ani promienie słońca ani deszcz czy mróz. Wyróżniamy 3 sposoby oklejania profili. Najbardziej popularnym i rozpowszechnionym sposobem okleinowania jest okleinowanie jednostronne. W tym przypadku folia jest przyklejana ze strony zewnętrznej. Uzyskujemy przez to białe okno od wewnątrz a od zewnątrz w dowolnym kolorze dostępnym u producenta oklein. Oklejanie dwustronne obejmuje tylko widoczne elementy profili od wewnątrz i od zewnątrz. Najnowszą i najtrudniejszą w wykonaniu wersją jest oklejanie pełne. W tym przypadku profil uzyskuje nową strukturę ze wszystkich stron.

Okleinowanie profili okiennych jest procesem zachodzącym PRZED produkcją okien. Co za tym idzie, zmiana koloru już wyprodukowanego okna jest zatem NIEMOŻLIWA!

Profile wykończone w ten sposób mogą do złudzenia przypominać prawdziwe drewno. Taki sposób właśnie oferujemy naszym klientom. Wielowarstwowa folia jest odporna na promieniowanie UV oraz wysoką temperaturę. Dodatkowo wykończenie warstwy zewnętrznej folii ogranicza absorpcję ciepła o od 20%. Przez co nawet przy ciemnych kolorach ograniczamy wpływ temperatury na profile. Cały proces przeprowadzamy w maszynie sterowanej cyfrowo. Szerokość folii odpowiednio dobieramy do danego profilu. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu podłoża profili i chemicznego połączenia z folią mamy gwarancję odporności na wilgoć oraz temperaturę do 140oC.

Okleinowanie profili okiennych

Należy zaznaczyć, że obecnie niewiele firm oferuje usługę pełnego oklejania profili folią. W naszej firmie nieszablonowe zamówienia na kolory i formy stolarki wykonywane są w terminie od 4 do 7 tygodni. bardziej ambitne zamówienia wymagają więcej czasu, ale efekt może być naprawdę rewelacyjny. Tym bardziej, że okleinowanie profili jest możliwe w przypadku wszystkich materiałów, z których są produkowane. Zaliczamy do nich drewno, aluminium i PCV. Istotne jest, że okleina może być nie tylko folia, ale również coraz powszechniej stosowane okleiny naturalne, metalowe, melanina, czy papier.

Przeczytaj także:   Systemy odnawialnych źródeł energii

Co jeszcze można poddać oklejeniu?

Okleinowaniu pełnemu mogą być poddane nie tylko profile okienne, ale również panele drzwiowe, bramy garażowe, parapety, czy rolety zewnętrzne. Pozwala to inwestorom na złożenie zamówienia na wszelką stolarkę u jednego producenta z wykonaną okleiną tego samego rodzaju. Zapraszamy bardzo serdecznie Państwa do zadawania pytań odnośnie możliwości zakupu stolarki w interesującym kolorze. Na wszystkie Państwa pytania odpowie nasz wyspecjalizowany personel. Zapytania prosimy kierować poprzez kontakt telefoniczny lub formularz znajdujący się po prawej stronie. Zapraszamy do współpracy.

4.5/5 - (2 votes)
Skontaktuj się z nami
Zadaj pytanie dotyczące produktu lub skonsultuj swój projekt