Skip to content

Okna PCV z nakładką aluminiową

Okna PCV z nakładką aluminiową stają się coraz bardziej popularne. Trend ten jest szczególnie widoczny przy wyborze okien w nowoczesnych, minimalistycznych projektach domów. Aluminiowa nakładka zewnętrzna montowana na okno posiada wiele praktycznych zalet. Zastosowanie takiego rozwiązania umożliwia łatwą pielęgnację profili, a także zapewnia ochronę przed żółknięciem klasycznych, białych okien PCV.

Zmiana koloru okien

Wyposażenie okna PCV z nakładką aluminiową daje nam szereg możliwości jeśli chodzi o dobór kolorów, faktur wykończenia, czy kształtów profili. Ekskluzywna i indywidualna paleta kolorów zawierająca ponad ponad 60 niestandardowych, nowoczesnych i ciekawych barw pozwala nadać oknom i budynkom wyjątkowego charakteru. Tak szeroki wybór kolorów daje możliwość podkreślenia oryginalnego wzornictwa, designu i estetyki budynku w otoczeniu. W ofercie dostępne są nakładki o różnych stopniach połysku, matowe o różnych strukturach, architektoniczne, metalizowane kolory w wersji drobnej struktury oraz te imitujące drewno. Przykłady widzimy na poniższych zdjęciach:

Tak duży wybór wzorów i wariantów kolorystycznych otwiera przed nami nowe możliwości architektoniczne. Dzięki temu nie trzeba martwić się, czy okna wpasują się w estetykę elewacji budynku. Dzięki idealnemu dopasowaniu nakładek aluminiowych uzyskuje się optyczną elegancję przy zachowaniu najwyższych parametrów termicznych. Zastosowanie aluminium z zewnątrz podnosi stopień ochrony przed wpływem czynników atmosferycznych i UV. Użycie nakładek pozwala jednocześnie dopasować i ujednolicić zewnętrznie kolorystykę oraz design okna tworzywowego do stolarki aluminiowej lub drewniano-aluminiowej.

Okna PCV aluminium produkowane są pod wymiar, a ich wykonanie dostosowane jest do indywidualnego projektu klienta. Okna z nakładką ALU zapewniają najlepszą izolacyjność cieplną i akustyczną. Aluminiowe wykończenie okien jest solidne i odporne na zmiany temperatur. Taki rodzaj okien spełnia najwyższe normy bezpieczeństwa. W ofercie okien PCV z nakładką aluminiową znajdują się okna rozwierne i rozwierno-uchylne, uchylne, okna stałe, drzwi tarasowe i drzwi przesuwne w systemach Veka Slide HST oraz PSK.

Przeczytaj także:   Profile VEKA Softline 76

Należy jednak pamiętać, że uszkodzona albo zarysowana rama okna z nakładką aluminiową nie nadaje się do renowacji. Niestety trzeba wymienić ją na nową, co wiąże się z kosztami. Okna wyposażone w nakładki aluminiowe wykonywane są pod konkretne zamówienie. Ich cena zatem jest nieco wyższa niż standardowych okien PCV.

5/5 - (1 vote)
Skontaktuj się z nami
Zadaj pytanie dotyczące produktu lub skonsultuj swój projekt