Skip to content

Okna tarasowe cienkoramowe

Co warto wiedzieć przed zakupem okien z cienkimi ramami? Gdzie się sprawdzą i na co zwrócić uwagę?

Gdańska Fabryka Okien >> Aktualności >> Okna tarasowe cienkoramowe

Okna tarasowe cienkoramowe

Od lat technologia okien tarasowych stale ewoluuje, a jednym z najnowszych trendów są okna o cienkich ramach, które oferują większą ilość naturalnego światła i elegancki wygląd. Jako producent okien posiadamy w swojej ofercie innowacyjną koncepcję okna tarasowego cienkoramowego, które wpisuje się w filozofię nowoczesnego designu i funkcjonalności. Mowa o systemie aluminiowym AS 178HS Pro Slim przeznaczonym do drzwi podnoszono – przesuwnych.

Już od dawna nasza fabryka specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości okien tarasowych ALU HST, na tak zwanych profilach slim. Charakteryzują je smukłe ramy, które umożliwiają jeszcze większe przeszklenia i jeszcze węższe profile.

🕙 Szacunkowy czas czytania: 8 minut.

Co wyróżnia nasze okna tarasowe cienkoramowe?

Dzięki możliwości całkowitego zatopienia progu w posadzce, nasze okna tarasowe stwarzają niesamowitą harmonię pomiędzy wnętrzem, a otoczeniem. Brak widocznej przeszkody w postaci progu sprawia, że strefa tarasu praktycznie płynnie przechodzi w pomieszczenie, tworząc jednolitą, spójną przestrzeń. To nie tylko estetyczne rozwiązanie, ale także funkcjonalne, które maksymalizuje wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Okna tarasowe cienkoramowe 02

Nasz produkt wyróżnia wąska rama z możliwością całkowitej zabudowy. System aluminiowy AS 178HS Pro Slim charakteryzuje się nie tylko smukłymi ramami, ale również możliwością całkowitego zabudowania. To zaś pozwala na osiągnięcie eleganckiego, minimalistycznego wyglądu.

Dzięki innowacyjnej konstrukcji naszych okien, możliwe jest osiągnięcie bardzo niskiego progu, co ułatwia poruszanie się pomiędzy wnętrzem, a tarasem oraz eliminuje barierę architektoniczną. Okna tarasowe typu slim posiadają wąskie słupki pionowe oraz pozwalają na szklenie bezpośrednio do ramy. To gwarantuje doskonałą izolację termiczną oraz akustyczną, jednocześnie zapewniając panoramiczny widok na otoczenie.

Koncepcja okien tarasowych cienkoramowych to nowoczesny design, funkcjonalność i komfort użytkowania. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do skorzystania z możliwości, jakie oferują nasze innowacyjne rozwiązania. Otwórz swoje wnętrza na światło i przestrzeń z oknami tarasowymi wąskoramowymi od Gdańskiej Fabryki Okien! Okna panoramiczne, cienkoramowe to jedne z najmodniejszych przeszkleń w ostatnim czasie. Dostarczają do pomieszczeń dużą ilość światła, większą niż okna o standardowych wymiarach, co przekłada się między innymi na lepsze samopoczucie domowników.

Dokładne parametry okna tarasowego cienkoramowego znajdują się w tym miejscu.

Jakie okna wybrać na taras?

Kiedy planujesz wybór okien na taras, istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę. Okna tarasowe pełnią funkcję praktyczną i estetyczną, wpływając na oświetlenie, wentylację i dostęp do przestrzeni zewnętrznej.

Okna tarasowe przesuwne to popularny wybór, ponieważ są łatwe w obsłudze i oszczędzają miejsce. Przede wszystkim pozwalają na płynne otwieranie i zamykanie, co ułatwia dostęp do tarasu. Możesz wybierać spośród różnych konfiguracji, co umożliwia dostosowanie ich do Twoich potrzeb. Jeśli chcesz cieszyć się niezakłóconym widokiem na zewnątrz, okna tarasowe cienkoramowe, panoramiczne są doskonałym rozwiązaniem. Charakteryzują się dużymi panelami szklanymi, które zapewniają szerokie pole widzenia i wpuszczają dużo naturalnego światła do wnętrza.

Przeczytaj także:   Niski próg w drzwiach balkonowych
Okna tarasowe cienkoramowe 01

Przed podjęciem decyzji warto również wziąć pod uwagę aspekty techniczne, takie jak materiał, z którego są wykonane (aluminium, PVC), ich izolacyjność termiczna i akustyczna oraz sposób konserwacji i utrzymania czystości. Ważne jest, aby skonsultować się z profesjonalistą, który pomoże dobrać odpowiednie rozwiązanie do Twoich potrzeb i możliwości przestrzennych. Dobrze dobrana konstrukcja okien tarasowych może znacznie poprawić komfort i funkcjonalność Twojego domu, więc warto poświęcić czas na dokładne zastanowienie się nad wyborem.

Ile kosztuje okno na całą ścianę?

Planując remont tarasu lub budowę nowego domu, jednym z kluczowych elementów, które trzeba wziąć pod uwagę, są właśnie okna tarasowe. Koszt zakupu i instalacji okien na taras może znacząco się różnić w zależności od różnych czynników. W tym miejscu przyjrzymy się różnym aspektom, które wpływają na cenę okna na taras oraz przedstawimy przybliżone ceny.

Pierwszym czynnikiem wpływającym na cenę okna tarasowego jest jego rozmiar. Oczywiste jest, że większe okna będą kosztować więcej niż mniejsze. Im większe okno, tym więcej szkła i materiałów potrzebnych do jego produkcji. Okna tarasowe wykonuje się z różnych materiałów, takich jak drewno, aluminium, czy PVC. Każdy materiał ma swoje zalety i wady, ale także różną cenę. Na ogół okna z aluminium są droższe niż te z PVC. Istnieje wiele różnych typów okien tarasowych, takich jak okna przesuwne, uchylno-przesuwne, harmonijkowe czy otwierane na zewnątrz. Koszt każdego typu może się różnić w zależności od złożoności konstrukcji i technologii stosowanej do ich produkcji.

Okna tarasowe cienkoramowe 03

Niektóre okna tarasowe mogą mieć dodatkowe funkcje, takie jak zintegrowane rolety, systemy wentylacyjne czy zwiększone właściwości termoizolacyjne. Takie dodatki mogą zwiększyć koszt okna, ale również poprawić jego funkcjonalność i efektywność energetyczną. Koszt okna na taras obejmuje nie tylko cenę samego produktu, ale także koszty związane z jego montażem. W zależności od lokalizacji i skomplikowania instalacji, koszty montażu mogą się znacząco różnić.

Przybliżone ceny okien tarasowych wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych za pojedyncze okno, w zależności od powyższych czynników. Jest to jednak tylko ogólna wycena, a ostateczny koszt będzie zależał od konkretnych wymagań projektu oraz preferencji Klienta. Całkowity koszt okna na całą ścianę może być zatem bardzo różny. Jednak zrozumienie różnych czynników wpływających na cenę pomoże podjąć świadomą decyzję i wybrać rozwiązanie odpowiadające Twoim potrzebom i budżetowi.

Czym zasłonić duże okno tarasowe?

Duże okna tarasowe to wspaniała cecha w każdym domu, zapewniająca duże ilości naturalnego światła i wspaniałe widoki na otoczenie. Dlatego istotnym staje się aspekt ich zasłonięcia, aby uzyskać prywatność, kontrolować oświetlenie lub po prostu stworzyć bardziej intymną atmosferę.

Przeczytaj także:   V-Perfect Technology - Innowacyjna technologia zgrzewania

Jeśli chcesz zredukować ilość ciepła przenikającego przez okna tarasowe i zapewnić dodatkową ochronę przed promieniowaniem słonecznym, rolety zewnętrzne będą najlepszym rozwiązaniem. Montowane na zewnątrz budynku, skutecznie redukują nagrzewanie się pomieszczenia i zapewniają większą prywatność, ale i bezpieczeństwo. Wybór odpowiednich rolet do dużego okna tarasowego zależy od Twoich preferencji estetycznych, funkcjonalnych potrzeb i budżetu. Przed podjęciem decyzji warto skonsultować się z profesjonalistą, który pomoże dobrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu. Niezależnie od wyboru, odpowiednio dobrana osłona dla okna tarasowego może znacznie poprawić komfort i funkcjonalność wnętrza.

Okna tarasowe cienkoramowe do twojego domu

Zastosowanie okien o wąskich profilach ma istotny wpływ na estetykę naszych wnętrz. Wybór tego typu rozwiązania staje się coraz bardziej popularny wśród inwestorów. Bardzo często widujemy okna o wąskich profilach w projektach opartych na minimalizmie. Dlaczego więc moda na okna o wąskich profilach zyskuje tak dużą popularność? Jakie są korzyści płynące z tego typu rozwiązań?

Przede wszystkim okna o wąskich profilach przepuszczają do wnętrza więcej światła. To sprawia, że pomieszczenia stają się przestronniejsze i bardziej przyjemne w użytkowaniu. Zwróćmy uwagę na to, że nasze okna ALU HST posiadają możliwość całkowitego zatopienia progu w posadzce. Dzięki takiemu rozwiązaniu wprowadzają do wnętrza lekkość i elegancję. To idealnie współgra z ideą minimalizmu, gdzie czystość, przejrzystość i harmonijne proporcje odgrywają kluczową rolę. Ponadto, okna tarasowe cienkoramowe pozwalają na maksymalne wykorzystanie powierzchni szklanej. To pozwala na panoramiczne widoki na otoczenie i jeszcze lepsze wprowadzenie naturalnego światła do wnętrza. To nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne rozwiązanie, które poprawia jakość życia mieszkańców oraz wpływa korzystnie na energooszczędność budynku.

Potrzebujesz informacji?

Jeśli planujesz kupić lub wymienić okna, a nie wiesz od czego zacząć, to zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami handlowymi. Przedstaw swoje oczekiwania, a resztą zajmiemy się my!

Warto więc zwrócić uwagę na okna tarasowe cienkoramowe już podczas planowania projektu domu. Zwłaszcza jeśli zależy nam na stworzeniu nowoczesnej, minimalistycznej przestrzeni, pełnej światła i elegancji.

Wielkoformatowe okna oraz systemy przesuwne typu HST są rozwiązaniem umożliwiającym instalację ogromnych przeszkleń. Dzięki temu znacznie zwiększamy ilość naturalnego światła wpadającego do wnętrza domu. W porównaniu do tradycyjnych systemów okiennych jest to znaczna różnica. Odpowiednio dobrane materiały, z których wykonamy okna są kluczowe dla zapewnienia niezawodności oraz długotrwałej funkcjonalności okien i systemów przesuwnych HST. Wielkoformatowe szklenia łączą w wyjątkowy sposób pomieszczenia z otoczeniem. Możemy odczuć niesamowite poczucie połączenia przestrzeni wewnętrznych z naturą. Jednocześnie nadajemy wnętrzom i budynkom niesamowitej estetyki i delikatności, charakteryzującej nowoczesne podejście do przestrzeni.

Oceń, czy artykuł okazał się pomocny?

5/5 - (2 votes)
Skontaktuj się z nami
Zadaj pytanie dotyczące produktu lub skonsultuj swój projekt