Skip to content

Prawidłowa regulacja okien

Wszystkie urządzenia mechaniczne wymagają przeglądów i konserwacji. Okna są również takim elementem. Stolarka okienna stale narażona jest na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Przez co z biegiem czasu staje się nieszczelna i przestaje spełniać swoje zadania. Prawidłowa regulacja okien nie jest zbyt skomplikowana, każdy może wykonać ją sam dzięki instrukcji użytkownika. Elementem, który również może wymienić konsument są uszczelki. Każdy hobbystyczny majsterkowicz może to zrobić samodzielnie.

Dlaczego warto, a nawet powinno się regulować okna?

Właściwa obsługa i serwisowanie okien wydłuża ich żywotność. Nie jest to czynność, do której trzeba wzywać serwis. Usługa specjalisty nie jest tania. Możemy dużo zaoszczędzić poświęcając kilka minut w roku. W sytuacji gdy okno się ciężko domyka, jest nieszczelne, a nawet w ogóle się nie zamyka to warto wykonać regulację. Pierwsza regulacja powinna być przeprowadzona po co najmniej jednym sezonie użytkowania.

Prawidłowa regulacja okien

Ogólnie przyjmuje się zasadę, aby regulować docisk okna dwa razy w roku. Przed sezonem zimowym zwiększamy docisk zwiększając szczelność okien. Przed sezonem letnim zmniejszamy docisk poprawiając cyrkulację powietrza. Jest to zarazem sposób na oszczędności związane z kosztami ogrzewania. Poprzez szczelne okna tracimy mniej ciepła. Potrzebę regulacji docisku możemy sprawdzić w bardzo prosty sposób: kartkę papieru wkładamy pomiędzy skrzydło a ramę, zamykamy okno. Jeśli kartkę z łatwością uda się wyciągnąć to regulacja jest zalecana.

Prawidłowa regulacja okien

Wpływ na szczelność i izolacyjność okiem mają również uszczelki. Jest to element wymienny i jak każda guma starzeje się. Nie jest to wymagane co roku. Trzeba to zrobić, gdy regulacja nie pomaga.

Czy warto samodzielnie regulować i uszczelniać okna plastikowe?

Tak warto. W ten sposób możemy zaoszczędzić pieniądze. Możemy sami coś naprawić, zrobić coś dla siebie. Trochę wprawy i kilka minut pracy.

Przeczytaj także:   Jesteśmy Sponsorem Strategicznym drużyny Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Na wszystkie Państwa pytania odpowie nasz wyspecjalizowany personel. Zapytania prosimy kierować poprzez kontakt telefoniczny z naszym serwisem lub biurem handlowym, albo poprzez formularz kontaktowy znajdujący się po prawej stronie. Nasi eksperci odpowiedzą na Państwa wszystkie wątpliwości.

4.3/5 - (3 votes)
Skontaktuj się z nami
Zadaj pytanie dotyczące produktu lub skonsultuj swój projekt