Skip to content

Profile klasy A – Veka

Na rynku mamy większych i mniejszych producentów stolarki okiennej. Wybór odpowiedniego producenta to klucz do początku sukcesu. Stolarki okiennej nie kupuje się przecież codziennie. Należy to zrobić raz, a dobrze. Taki przemyślany zakup pozwoli w spokoju cieszyć się pięknym otoczeniem widzianym przez okna, okna ładne i sprawne przez wiele lat.

Stolarka okienna najnowszej generacji została zbudowana z profili klasy A. Profile zaliczane do tej klasy są zgodne z normą PN-EN 12608. Elementy okna w tym profile poddawane są różnym badaniom i testom. Najlepiej świadczą o ich jakości certyfikaty. Najważniejszy z nich to certyfikat instytutu RAL Deutsches Institut für Gütesicherung und Kennzeichnung e. V.

Jeżeli okna to tylko Veka, jeżeli Veka to tylko profile klasy A.

Budowa najlepszego okna wymaga najlepszych podzespołów. W tej dziedzinie nie można stosować półśrodków. Wymiana okna to nie jest prosta sprawa. Często wiąże się to z dużym remontem. Możemy tego uniknąć poprzez wybór pewnego i certyfikowanego producenta. W gotowym oknie nie sprawdzimy jakie profile zostały użyte do jego budowy. Tylko Veka daje nam pewność, że to profile najlepsze z najlepszych czyli klasa A. Pewność wynika z tego, że innych profili Veka nie produkuje.

Profile klasy A – Veka.

Najbardziej zaawansowane profile, to takie których ścianki zewnętrzne mają grubość 3mm. Taka budowa ścianki zapobiega pękaniu narożników. Wysoka sztywność ramy i skrzydeł uniemożliwia odkształcenia. Te profile odporne są również na zmiany temperatur których w naszym kraju nie brakuje. Jednego dnia mamy +15°C a w nocy -4°C. To ciężkie zadanie dla okien, aby wytrzymać takie naprężenia. Profile kurczą się i rozciągają. Dzieje się tak kilka razy w ciągu doby. Z profilami klasy A nie musimy się obawiać takich sytuacji, zniosą naprawdę dużo. Grubsze profile to również większa izolacja termiczna i akustyczna. Okucia stosowane przez naszego producenta są o 30% wytrzymalsze niż z klasy B i C. Dodatkowo montaż takich okuć w profilu klasy A zwiększa ich odporność na wyrwanie o 20%.

Profile klasy A - Veka

Profile to podstawa konstrukcji okien. Nie dajmy się naciągnąć hasłom marketingowym. Musimy mieć świadomość, że nie ma klasy A+, A++. Okno to nie pralka. Firmy które stosują taką reklamę omijajmy szerokim łukiem. Gdańska Fabryka Okien stosuje komponenty tylko renomowanych producentów. Dla nas najważniejsze jest dobro klienta. W ofercie naszej firmy znajdą państwo okna z profili klasy A oraz sposoby nowoczesnego i ciepłego montażu stolarki okiennej. Na wszystkie Państwa pytania odpowie nasz wyspecjalizowany personel. Zapytania proszę kierować poprzez kontakt telefoniczny lub formularz znajdujący się po prawej stronie. Nasi eksperci odpowiedzą na Państwa wszystkie wątpliwości.

5/5 - (2 votes)
Skontaktuj się z nami
Zadaj pytanie dotyczące produktu lub skonsultuj swój projekt