Skip to content

Szczelny montaż okien

Szczelny montaż okien to warunek konieczny, aby osiągnąć i zachować wysokie parametry termoizolacji. Sprawnie przeprowadzony szczelny montaż chroni budynki przed powstawaniem pleśni i pozwala w pełni wykorzystać potencjał energooszczędnych okien. W tym artykule dowiecie się Państwo na czym polega dobry i poprawny montaż okien, a także na co zwrócić uwagę.

Wartość przenikalności cieplnej – tylko ?

Wybierając energooszczędne okna oczekujemy, że ochronią nasz dom przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Podczas doboru odpowiednich rozwiązań dla naszego domu zwracamy szczególną uwagę na wartość przenikalności cieplnej Uw. Na ilość szyb w pakietach szybowych i ich wartość Ug. Energooszczędne okna są przecież inwestycją, która ma korzystnie wpłynąć na oszczędności związane z ogrzewaniem domu. Rzadko jednak pytamy o rodzaj oferowanego montażu okien.

Warto wspomnieć, że nawet najlepsze okna o najwyższych parametrach izolacji termicznej nie spełniają należycie swojego zadania bez poprawnie przeprowadzanego, prawidłowego i szczelnego montażu. W Gdańskiej Fabryce Okien podczas rozmowy z Klientem szczególnie podkreślamy zalety ciepłego montażu. Ma on szczególne znaczenie w przypadku montażu okien energooszczędnych Veka czy Salamander.

Ciepły, czyli szczelny montaż okien.

Najczęstszym sposobem montażu okien w naszej firmie jest ciepły i przede wszystkim szczelny montaż warstwowy, który w pełni zmienia jakość montażu okien. Ciepły montaż okien poprawia ich szczelność, eliminuje mostki cieplne, zapobiega występowaniu zagrzybienia czy pleśni. Poprawia także komfort użytkowania okien, zapobiega ubytkom pianki, które mogą pojawić się z upływem lat. Co najważniejsze gwarantuje zwrot inwestycji w energooszczędne okna w ciągu kilku sezonów grzewczych.

Doskonałym uzupełnieniem szczelnego montażu jest zastosowanie ciepłych parapetów z listwą. Ciepłe parapety posiadają znakomite właściwości izolacyjne. Stosowanie ciepłych parapetów nie tylko eliminuje ryzyko powstawania mostków cieplnych, ale także ułatwia i przyspiesza montaż okien. Ciepłe parapety stanowią także oparcie dla parapetów zewnętrznych i wewnętrznych, zapewniając im prawidłowe wypoziomowanie i odporność na obciążenia.

Przeczytaj także:   V-Perfect Technology - Innowacyjna technologia zgrzewania

Przez lata najbardziej popularnym sposobem montażu okien było wykorzystywanie pianki poliuretanowej. W praktyce użycie wyłącznie pianki oraz osłonięcie jej tynkiem nie wystarczy na długo. Brak dodatkowych warstw zabezpieczających prowadzi do stopniowej degradacji i powstawania tzw. przewiewów. Pianka montażowa przez swoją porowatą strukturę podatna jest na wilgoć. Bezpośrednie działanie promieni UV, a także innych warunków atmosferycznych może doprowadzić do powstawania nieszczelności.

Jak więc powinien wyglądać szczelny i prawidłowy montaż okien energooszczędnych?

Nasi montażyści najczęściej stosują paroprzepuszczalne taśmy do montażu okien, po obu stronach montowanego okna. Innym rozwiązaniem są także taśmy rozprężne. Zarówno folie jak i taśmy rozprężne korzystnie wpływają na izolację termiczną i pozwalają na uzyskanie najwyższych parametrów izolacyjności akustycznej. Tak więc, aby okno mogło osiągnąć jak najlepsze wyniki izolacji termicznej polecane jest zastosowanie szczelnego montażu. Da nam to pewność, że łącznik okna zostanie nienaruszony, dzięki czemu uzyskamy maksimum efektywności cieplnej.

Chcesz uzyskać informację na temat prawidłowego i szczelnego montażu okien?

Dokładna oferta handlowa jest dostępna w dowolnym naszym salonie sprzedaży okien. Wszelkich informacji dotyczących możliwości zakupu, bezpłatnego pomiaru lub transportu na miejsce przeznaczenia udzielą nasi handlowcy. Prosimy o kontakt telefoniczny z naszym biurem pod numerem telefonu: ☎️ +48 58 320 22 11. Zapraszamy do współpracy firmy budowlane realizujące wszelkiego rodzaju inwestycje budowlane, jak również Klientów indywidualnych. Zapewniamy atrakcyjne ceny, dowóz stolarki na miejsce inwestycji i profesjonalny montaż.

W celu umówienia bezpłatnego pomiaru prosimy o kontakt z naszym salonem. Zapraszamy.

5/5 - (1 vote)
Skontaktuj się z nami
Zadaj pytanie dotyczące produktu lub skonsultuj swój projekt