Podparapetowa podkładka styropianowa

Podparapetowa podkładka styropianowa jest często pomijanym elementem montażu stolarki okiennej. Obecnie energooszczędność to aktualny i najmodniejszy kierunek wszystkich inwestorów. Producenci prześcigają się w rozwiązaniach zmniejszających przenikalność cieplną okien. Kiedyś standardem były profile 3 komorowe i szyby zespolone. W ciągu kolejnych lat wprowadzono stopniowo profile pięcio-, siedmio- i więcej – komorowe. Ich przenikalność cieplna malała z każdą zmianą. Niestety, ich montaż pozostał niezmieniony: kołki lub kotwy i pianka poliuretanowa. Niestety, tak wykonane połączenie ramy okna z murem nie gwarantuje wystarczającego docieplenia. To połączenie staje się najzimniejszą częścią przegrody. Zaniedbanie tego elementu budowlanego poprzez niestaranny montaż niweczy zakup nawet najnowocześniejszych okien PCV, spełniających najbardziej wyśrubowane normy. Niewłaściwy montaż jest również przyczyną licznych wad, jakie powstają w czasie użytkowania okien.

Czym jest podparapetowa podkładka styropianowa ?

Podparapetowa podkładka styropianowa jest tym czego od lat brakowało w uzyskaniu wysokiego stopnia energooszczędności. Wyprofilowany blok styropianu idealnie dopasowany w dolny profil ramy okiennej. Unikniemy dzięki niemu zawilgocenia izolacji, gwarantuje on również szczelność i izolacyjność. Podparapetowa podkładka styropianowa ułatwia montaż poprzez podparcie całej ramy bez konieczności użycia klocków podporowych. Parapet wewnętrzny i zewnętrzny ma idealne podparcie i spadek. Łatwe i prawidłowe ułożenie elementów zdecydowanie skraca czas montażu. Podparapetowy podkład styropianowy uzupełnia izolację zewnętrzną ścian a co za tym idzie unikamy tworzenia się mostków termicznych oraz problemów z tym związanych.

Podparapetowa podkładka styropianowa

Podkład podparapetowy to element ciepłego montażu stolarki okiennej stosowany tylko przez najlepszych producentów. Gdańska Fabryka Okien to lider rynku w tym zakresie, a to przekłada się na oszczędności Klienta w długoletnim okresie użytkowania. W ofercie naszej firmy znajdą państwo sposoby nowoczesnego montażu stolarki w tym również podkładów podparapetowych ze styropianu. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania prosimy o kontakt telefoniczny lub poprzez formularz znajdujący się po prawej stronie. Nasi wyspecjalizowani pracownicy odpowiedzą na Państwa wszystkie wątpliwości.