Okna PVC Przesuwne

Okna rozwierne posiadają wysoką funkcjonalność i szeroką gamę elementów dodatkowych, jednakże wymagają wolnej przestrzeni, aby uzyskać odpowiedni kąt otwarcia. Okna PCV przesuwne lub inaczej tarasowe zostały zaprojektowane w celu efektywnego zarządzania przestrzenią. Suwane okna zapewniają komfort użytkowania poprzez brak ograniczenia miejsca użytkowego w pomieszczeniu po otwarciu skrzydeł. Przesuwne skrzydła pozwalają na wygodniejsze zagospodarowanie powierzchni wewnętrznej pomieszczenia.

Okna PCV Przesuwne 01

Okna Veka PCV Slide HSt Przesuwne

Okna PCV przesuwne produkowane w systemie VEKA Slide HST sterowane są poprzez okucia podnośno-przesuwne, które w porównaniu do innych systemów proponowanych na rynku mamy możliwość tworzenia konstrukcji z dużym światłem przejścia. Podnośno-przenośny układ sterowania pozwala na wykonanie dużych i ciężkich konstrukcji. Przesuwanie skrzydeł na jednej płaszczyźnie nie wymaga odstawiania skrzydła od ramy przed przesunięciem.

Okna Przesuwne PVC VEKA Slide HSTMocna konstrukcja profilu zapewnia stabilną funkcjonalność systemu. Umieszczona w progu wkładka termiczna zapewnia podwyższenie izolacji termicznej. Możliwość zastosowania dwukomorowego oraz trzykomorowego pakietu szybowego. Specjalny okapnik od strony zewnętrznej pozwala na zabezpieczenie profilu. Znacznie większy wymiar skrzydła, niżeli w innych konstrukcjach zwiększa ilość światła dziennego w pomieszczeniu. Licowany z podłogą próg pozwala na bezproblemowe przemieszczenia pomiędzy wnętrzem pomieszczenia, a tarasem.

Okna PVC Przesuwne VEKA SLIDE SCHEMATYSchematy otwierania systemu VEKA Slide HST.

Okna PCV Veka odstawno-przesuwne Patio

System okien odstawno-przesuwnych Patio z wykorzystaniem okuć duoPort różni się od systemu VEKA Slide HST tym, że skrzydło odstawione jest najpierw od ramy, a następnie przesunięte po szynie. Na końcu szyna zabezpieczona jest specjalnym hamulcem. Ponadto system ten bazuje na dostępnych profilach VEKA z wrębem okuciowym 13 mm, tj. Alphaline 90 MD, czy też Perfectline 70 AD.Wariant duoPort SK pozwala na przesuwanie oraz uchylanie skrzydła okna. Przy zastosowaniu klamki wyposażonej w automat skrzydło odstawione zostaje bezpośrednio po otwarciu. W przypadku okuć duoPort PAS oprócz otwarcia całej powierzchni skrzydła mamy również możliwość tzw. inteligentnego wietrzenia, które przy ustawieniu odpowiedniej pozycji klamki pozwala na odstawienie całej powierzchni skrzydła o 6 mm zapewniając swobodny przepływ powietrza na całym jego obwodzie nie zmieniając przy tym klasy odporności na włamanie, jak w przypadku pozycji zamkniętej.

Okna PCV Przesuwne działanie PAS

Działanie systemu duoPort PAS. Od lewej: położenie klamki i w momencie zamknięcia suwanki, ustawienie klamki w trakcie pełnego otwarcia skrzydła i pozycja klamki w przypadku równoległego inteligentnego wietrzenia.