Okna VEKA Artline 82 MD

Modernistyczne projekty domów niejednokrotnie ograniczone są przez bardzo standardowe rozwiązania stolarki okiennej. System Veka Artline 82 MD to najnowocześniejsza propozycja renomowanej firmy VEKA. Ten rewolucyjny profil zaprojektowany został tak, aby cieszyć oko swoją łagodnością. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się zarówno w budynkach nowoczesnych, jak i przy renowacji starszych obiektów.

Okna VEKA Artline 82 MD Okna VEKA Artline Właściwości

 

Główne cechy profilu VEKA ARTLINE 82 MD:

  • Grubość zabudowy 82 mm;
  • 6-komorowy profil ramy oraz 5-komorowy profil skrzydła;
  • Możliwość osadzenia pakietu szybowego o grubości od 34 mm do 60 mm;
  • Współczynnik przenikania ciepła Uw okna osiąga wysokie wyniki;
  • Potrójny system uszczelek;
  • Aluminiowa nakładka pozwala na wybór kolorów z praktycznie całej gamy kolorów RAL;
  • Łatwe w konserwacji profile PVC zapewniające długotrwałe użytkowanie;
  • Oś wrębu okuciowego pozwala na stosowanie szerokiej gamy okuć;
  • Szeroki wybór elementów łączących i uzupełniających;
Okna Veka Alphaline 90MD Klamki Okna Veka Alphaline 90MD Nawiewniki Okna Veka Alphaline 90MD Szyby Okna Veka Alphaline 90MD Szprosy Okna Veka Alphaline 90MD Okucia

Okna VEKA Artline 82 MD to prostota na całej linii. Rama skrzydła ukryta jest za ramą ościeżnicy, ta ostatnia schowana jest pod elewacją. Ten zabieg sprawia, iż optycznie niewidoczny jest profil. Złudzenie bezramowego okna wpływa bardzo korzystnie na złagodzenie wyglądu domu od zewnątrz. Grubość zabudowy okna PVC wynosi 82 mm. Rama wyposażona jest w sześć komór wewnętrznych, zaś skrzydło w pięć komór. Ścianki zewnętrzne posiadają 3 mm grubości, co kwalifikuje okno do najwyższej jakości klasy A. Potrójny wariant uszczelek zapewnia doskonałą izolację akustyczną oraz znacząco wpływa na podwyższenie izolacji termicznej. Środkowa uszczelka zamocowana jest do ramy ościeżnicy. Profil nadaje się doskonale do produkcji okien łukowych. Istnieje możliwość zastosowania jednego z trzech rodzajów szprosów: naklejanych, wewnętrznych, czy też konstrukcyjnych. Co najważniejsze, schowanie ramy oraz skrzydła w dalszym ciągu pozwala cieszyć się parametrami okien na poziomie domu pasywnego.

Okna VEKA Artline Nakładka

Kolorem niebieskim zaznaczono na rysunku nakładkę aluminiową. Standardem w profilach jest barwienie w masie, lub pokrywanie zewnętrznej strony profilu folią renolit. W przypadku systemu VEKA Artline 82 MD opracowano zupełnie inne rozwiązanie. Profil dostępny jest wyłącznie w kolorze białym. W celu uzyskania koloru możliwe jest przymocowanie specjalnie dopasowanej nakładki wykonanej z aluminium. Osłona nasadkowa wykonana może być w wielu wariantach kolorystycznych dostępnych spośród palety kolorów RAL.