Skip to content

activPilot Comfort PADS

Okna o nietypowych kształtach są wyzwaniem dla konstruktorów. Na szczęście w Gdańskiej Fabryce Okien mamy na to idealne rozwiązanie. Są nim okucia activPilot Comfort PADS firmy WinkHaus. Okucie to daje możliwość komfortowego i bezpiecznego przewietrzania pomieszczeń posiadających okna o nietypowych kształtach. Dwie podstawowe funkcje w jednym systemie. Pełne otwarcie oraz  równoległe odstawienie skrzydła od ramy.

System został opracowany na podstawie elementów z poprzednich rozwiązań. Z systemu activPilot Concept  oraz activPilot Comfort PADK. Dodanie dosłownie kilku elementów pozwoliło na opracowanie systemu do okien łukowych, trapezowych i trójkątnych. Dużym atutem okuć activPilot Comfort PADS jest rozwiązanie odwiecznego problemu kolizyjności skrzydła z ramą w oknach trójkątnych. W tym rozwiązaniu funkcja wietrzenia odbywa się poprzez odsunięcie skrzydła od ramy w poziomie. Powstaje wtedy około 6-cio milimetrowa szczelina wentylacyjna.

activPilot Comfort PADS

Dodanie specjalnej rozwórki pionowej utrzymuje skrzydło w tej samej pozycji, dzięki czemu nie będzie ono opadać. W GFO oszczędzamy czas i pieniądze stosując system activPilot Comfort PADS. Nowoczesne rozwiązanie, które ogranicza koszty magazynowo-logistyczne. A co najważniejsze nie musimy dodatkowo obrabiać profili i wpływać na ich konstrukcję jak przy standardowym systemie uchylno – rozwiernym. Okucie pozwala efektywnie i bezpiecznie wymieniać powietrze bez wpływu na bezpieczeństwo przed włamaniem. Ten nowoczesny sposób wietrzenia zapewnia zdrowy klimat w mieszkaniu, nie powoduje przeciągów oraz co ważne zmniejsza straty energii. Szczelina wentylacyjna nie jest widoczna z zewnątrz oraz nie przedostanie się przez nią woda opadowa. Zalecamy takie rozwiązanie np. do budynków zabytkowych, wietrzymy efektywnie ale nie wpływamy na wygląd fasady.

Parametry techniczne i montażowe systemu activPilot Comfort PADS.

  • Maksymalny ciężar skrzydła to 100 kg;
  • Wysokość skrzydła we wrębie od 585 mm do 1800 mm;
  • Minimalna szerokość skrzydła we wrębie 460 mm;
  • Stosunek szerokości do wysokości S:W ≤ 1:1;
  • Zastosowanie w oknach o niestandardowych kształtach;
  • Odporność na włamanie do klasy RC2.
Przeczytaj także:   activPilot Comfort

ActivPilot Comfort PADS to najlepsze rozwiązanie do okien o nietypowym kształcie. System sprawdzony i ceniony przez Gdańską Fabrykę Okien. Okien nie wymienia się często więc lepiej wykonać to raz a dobrze. Proszę nam zaufać. Wykonamy każde okno w dowolnym kształcie oraz zamontujemy je zgodnie ze sztuką. Dokładna specyfikacja okuć activPilot Comfort PADS znajduje się w pliku pdf. Pytania proszę kierować do nas na numer +48 58 320 22 11 lub poprzez formularz na stronie. Zapraszamy również do odwiedzenia naszych salonów. Na żywo zaprezentujemy Państwu różnice i różnorodność systemów okiennych.

Oceń stronę
Skontaktuj się z nami
Zadaj pytanie dotyczące produktu lub skonsultuj swój projekt