Skip to content

activPilot Control

System WinkHaus activPilot Control to specjalnego typu zaczepy kontaktowe, które montuje się na ramie okna. Odpowiednio umieszczone współpracują z okuciem umieszczonym w skrzydle okna. Ich zadaniem jest ciągłe monitorowanie pozycji skrzydła względem ramy, sterowanie klimatyzacją i/lub wyciągiem kuchennym oraz współpraca z systemem alarmowym. Są umieszczone w niewidocznym dla oka miejscu – pomiędzy skrzydłem i ramą.

System activPilot Control – zasada działania.

Zamontowane zaczepy WinkHaus activPilot Control sygnalizują które okna są zamknięte, które otwarte, a które zaryglowane. Jednocześnie są w stanie pełnić dodatkową funkcję sterującą działaniem ogrzewania, systemu alarmowego czy pracą wyciągu kuchennego. Tym samym wchodzą w skład urządzeń tworzących smartDom. Ich najczęściej stosowana funkcja – czujnik włamania umożliwia podłączenia do praktycznie wszystkich stosowanych na rynku systemów alarmowych. Nie ma potrzeby instalacji dodatkowych czujników zewnętrznych. W wielu przypadkach czujniki activPilot Control są uznawane przy naliczaniu zniżek podczas obliczania składki ubezpieczeniowej dla domu.

WinkHaus activPilot Control

Transmisja danych pomiędzy czujnikiem a urządzeniem odbiorczym odbywa się za pomocą fal radiowych o odpowiedniej częstotliwości. Gwarantuje to wysoką ich skuteczność i niezawodność. To wprost przekłada się na wzrost bezpieczeństwa domowników. Każdy z transponderów i czujników umieszczonych na oknie korzystają z unikalnego dla siebie (pary urządzeń) kodu. Podczas ruchu skrzydła względem ramy jest wysyłany sygnał do urządzenia rejestrującego (np. do centrali systemu alarmowego) uruchamiając jego zaprogramowany proces (np. wszczęcie alarmu). Dodatkowym zabezpieczeniem jest również możliwość rozpoznania sygnału nie swojego transpondera (tzw. sygnał obcy) i odpowiednia reakcja.

Charakterystyka systemów ActivPilot Control.

Systemy WinHaus ActivPilot Control w różnych wariantach to doskonałe rozwiązanie podnoszące bezpieczeństwo mieszkańców domu. Ponadto:

  • są kompatybilne ze standardowymi okuciami firmy WinkHaus w systemach uchylno-rozwieranych (activPilot);
  • są w większości kompatybilne z systemami okuciowymi innych producentów;
  • posiadają zaczepy z regulacją pozycji;
  • mogą być stosowane do popularnych kształtów okien (np. do okien łukowych, trapezowych itp.);
Przeczytaj także:   activPilot Comfort PAD

Zestawienie wariantów systemu:

WinkHaus activPilot Control
WinkHaus activPilot Control
WinkHaus activPilot Control
System monitorowania okien w klasie B wg VdS – zaczep magnetyczny.System monitorowania okien w klasie B wg VdS z dodatkową sygnalizacją pozycji uchyłu (K) – zaczep magnetyczny.System monitorowania okien w klasie C wg VdS – technologia RFID.

Wiele dodatkowych informacji dotyczących systemu znajdą Państwo w ulotce informacyjnej lub – bardziej szczegółowe – w katalogu systemów activPilot. Informacje dostępne są w plikach PDF i do ich prawidłowego przeglądania niezbędna jest instalacja darmowego programu AdobeReader. W celu uzyskania większej ilości informacji technicznej zachęcamy do kontaktu telefonicznego z naszym biurem handlowym lub o kontakt za pośrednictwem formularza zamieszczonego obok.

Oceń stronę
Skontaktuj się z nami
Zadaj pytanie dotyczące produktu lub skonsultuj swój projekt