Skip to content

activPilot Ergo

Firma WinkHaus to renomowany producent okuć stolarki. W ich zasobach są wszelkiego rodzaju rozwiązania sprzyjające użytkownikowi. Kolejnym z serii systemem okuć jest activPilot Ergo, zaprojektowany i stosowany w oknach umieszczonych w trudno dostępnych miejscach. Charakterystyczne umieszczenie klamki na dolnym ramiaku skrzydła umożliwia odryglowanie i uchylenie skrzydła okiennego.

Ergonomia i łatwość obsługi.

Pomysłem systemu activPilot Ergo jest łatwość w otwieraniu i uchylaniu skrzydła okiennego. Poprzez zamontowanie klamki na dolnym ramiaku zyskujemy łatwiejszy dostęp do niej. Kolejnym elementem wspomagającym użytkowania jest specjalna rozwórka, odciążająca cały mechanizm klamki. Takie rozwiązanie polecamy szczególnie do okien, które będą zamontowane wysoko lub dostęp do nich jest częściowo ograniczony. Zasada działanie jest prosta, jeżeli zamierzamy uchylić okno wystarczy przekręcić klamkę o 180 stopni. Całość przebiega płynnie i lekko dzięki rozwórce umieszczonej w mechanizmie activPilot Ergo. Oczywiście pełne otwarcie okna jest również możliwe. Taki system najlepiej wykorzystać w oknach łazienkowych, kuchennych czy klatkach schodowych. Wygoda naszych klientów są dla nas najważniejsza.

WinkHaus activPilot Ergo

Parametry techniczne i montażowe systemu activPilot Ergo.

System activPilot Ergo nadaje się do wszystkich rodzajów okien zarówno drewnianych, aluminiowych jak i PCV.  Dla większego komfortu użytkowania powiększono klamkę na dolnym skrzydle. Każdy użytkownik doceni wspomaganie uchylania i zamykania skrzydła dzięki specjalnej konstrukcji ramienia rozwórki.

Skrajne parametry skrzydła:

  • Minimalna szerokość skrzydła we wrębie 480 mm;
  • Maksymalna szerokość skrzydła we wrębie 1100 mm;
  • Minimalna wysokość skrzydła we wrębie 480 mm;
  • Maksymalna wysokość skrzydła we wrębie 2210 mm;
  • Maksymalna powierzchnia skrzydła 1,5 m²;
  • Stosunek szerokości do wysokości S:W ≤ 1 : 1.
  • Maksymalny ciężar skrzydła to 80 kg

Geometria ościeżnicy:

  • W przypadku okien drewnianych Eurofalz min. 29 mm (rozstaw osi wrębu do krawędzi ościeżnicy 13 mm);
  • Dla rozstawu osi wrębu do krawędzi ościeżnicy 9 mm Eurofalz min. 25 mm.
Przeczytaj także:   activPilot Comfort PADS

Gdańska Fabryka Okien korzysta tylko z najlepszych technologii. Znajdziemy rozwiązanie dla każdego projektu. Udzielimy kompetentnych porad. Zapytania prosimy kierować poprzez kontakt telefoniczny lub formularz znajdujący się po prawej stronie. Nasi pracownicy odpowiedzą na Państwa wszystkie pytania. Możecie Państwo liczyć na naszą fachowość oraz na technologię okienną najwyższej klasy.

 

Oceń stronę
Skontaktuj się z nami
Zadaj pytanie dotyczące produktu lub skonsultuj swój projekt