Skip to content

activPilot Giant

Gdańska Fabryka Okien  to renomowany producent stolarki okiennej. Ilość rozwiązań i systemów w tej dziedzinie jest ogromna. Dlatego korzystamy z najlepszych rozwiązań oferowanych w krajach rozwiniętych Zachodniej Europy. Współpracujemy również z wieloma firmami w tym z WinkHaus. Jest to renomowany producent okuć stolarki. GFO korzysta wyłącznie z systemów światowej jakości. Więc współpraca z dostawcą WinkHaus jest oczywista. System activPilot Giant został zaprojektowany specjalnie do dużych i ciężkich okien i drzwi balkonowych z PCV, drewna i aluminium.

WinkHaus activPilot Giant

Przeznaczenie systemu activPilot Giant.

Duże rozmiary stolarki to już nie problem. Okucie, które stosujemy do okien o dużych rozmiarach to activPilot Giant. Jest to najbardziej wytrzymały i pewny system. Dodatkowe właściwości, w które doposażamy Państwa okna mają swoją wagę. Ochrona przed hałasem, zabezpieczają przed włamaniem i energooszczędność to główne właściwości. To one powodują, że ciężar skrzydła okiennego czy balkonowego wzrasta. Zastosowanie pakietów trzy-szybowych również podnosi wagę skrzydła. Stąd bierze się konieczność tworzenia bardzo wytrzymałych okuć. ActivPilot Giant jest właśnie rozwiązaniem na taką potrzebę. Maksymalna nośność oraz estetyka i zminimalizowane rozmiary powodują, że można je zastosować w oknach drewnianych, aluminiowych oraz PCW. Montaż nie jest skomplikowany i nie wpływa na profile. Na komfort użytkowania wpływa dodatkowa amortyzacja w końcowej fazie uchylania. Widoczne elementy mocowania są malowane proszkowo.

Parametry techniczne i montażowe.

ActivPilot Giant nadaje się do montażu skrzydła o ciężarze do 200 kg dla drewna i aluminium, dla okien z PCV to ciężar do180 kg.

Skrajne parametry skrzydła:

  • Minimalna szerokość skrzydła we wrębie 1600 mm;
  • Maksymalna szerokość skrzydła we wrębie 3000 mm;
  • Minimalna powierzchnia skrzydła – bez górnej granicy
  • Zakres uchyłu skrzydła: 100 mm;
  • Kąt rozwarcia skrzydła w zależności od zastosowanego profilu do 180o;
  • Stosunek szerokości do wysokości S:W ≤ 1,5 : 1.

WinkHaus activPilot Giant

Gdańska Fabryka Okien stawia na jakość. Rozwiązania stosowane w naszej firmie są na najwyższym poziomie. Aby zagwarantować długoletnie sprawne działanie okien i drzwi balkonowych, szczególną uwagę poświęcamy właśnie dokładnemu mocowaniu elementów systemu okuć do profilu. Bierzemy pełną odpowiedzialność za fachowe i zgodne z wytycznymi producenta mocowanie.
W celu uzyskania większej ilości informacji technicznych o mocowaniach okien prosimy o kontakt z naszym biurem za pomoca formularza zamieszczonego z prawej strony. Ponadto zachęcamy do zapoznania się z broszurą dotyczącą tego systemu w pliku PDF.

Oceń stronę
Skontaktuj się z nami
Zadaj pytanie dotyczące produktu lub skonsultuj swój projekt