Skip to content

Okna w zabudowie typu stodoła

Współczesne trendy architektury coraz częściej stawiają na prostotę, funkcjonalność i energooszczędność. W XXI wieku pojęcie stodoły zostało na nowo zdefiniowane, często czyniąc ją architektoniczną perełką. Nowoczesne domy typu stodoła to budynki, które czerpią z tradycji i najnowszych rozwiązań stosowanych w budownictwie. Takie projekty idealnie wpasowują się zarówno w przestrzeń miejską, jak i wiejską.

Obecnie stodoły to nowoczesne domy pasywne z dużą ilością przeszkleń i światła. Skandynawski trend wyróżniający się prostotą oraz idealnym rozplanowaniem układu pomieszczeń to cechy wyróżniające nowoczesne stodoły. Koncepcja tego typu budynków polega na stworzeniu przestrzeni, która zachęca do przebywania i jest łatwo dostępna dla wszystkich jej mieszkańców.

Jakie są najlepsze okna w zabudowie typu stodoła?

W projektach domów typu stodoła rzadko spotyka się balkony czy inne podobne rozwiązania. Decydując się na taki dom szczególną uwagę należy zwrócić na parametry cieplne, a także na komfort użytkowania. Idealnym rozwiązaniem, które wpasuje się w dom typu stodoła będą więc okna i drzwi tarasowe. Przy ich wyborze warto zwrócić uwagę na takie czynniki jak łatwość otwierania, niski próg czy dobra jakość okuć.

Najważniejszą zaletą domów typu stodoła jest ich energooszczędność. W projektach tego typu budynków zazwyczaj od strony północnej rezygnuje się z okien, co pozwala ograniczyć straty ciepła. Większe przeszklenia umieszcza się na południowej ścianie. Dzięki temu wnętrze jest naturalnie dogrzewane. Często w projektach takich domów stosuje się przeszklenia całych elewacji. To nadaje budynkom bardzo nowoczesnego i popularnego obecnie charakteru. Dzięki tego typu rozwiązaniom możliwe jest uzyskanie bardzo ciekawego połączenia domu i ogrodu.

Odpowiedź na pytanie jakie zastosować okna w zabudowie typu stodoła jest dość prosta. Idealnie nadaje się zastosowanie okien przesuwnych w systemie Veka Slide HST. Lub dużych przeszkleń stworzonych na profilach aluminiowych. Działanie okien Slide HST odbywa się za pomocą przesuwania konstrukcji okiennej na specjalnie zaprojektowanej szynie. Okna te za sprawą innowacyjnej konstrukcji pozwalają na uzyskanie najwyższych parametrów izolacyjności termicznej. A co najbardziej istotne pozwalają oszczędzić miejsce wewnątrz pomieszczeń. Okna typu przesuwnego to przede wszystkim bardzo cicha i lekka praca podczas otwierania. Ma to szczególne znaczenie przy dużych konstrukcjach.

Przeczytaj także:   Okna Gdańsk Morena

Duże okna na profilach PCV lub aluminiowych

Gdańska Fabryka Okien jest producentem okien wykonującym okna na profilach PCV i aluminium renomowanych firm jak VEKA, Salamander czy Aluron. Stal wykorzystywana przy produkcji profili firmy Aluron jest odporna na odkształcenia, a jej parametry techniczne spełniają wymagania wszystkich aktualnych i przyszłych norm izolacji termicznej. Produkowane w naszej firmie energooszczędne profile okienne wyposażone są w pakiety trzyszybowe. Dzięki temu posiadają wysoki wskaźnik izolacji akustycznej i termicznej. Zastosowanie potrójnego pakietu szybowego, a także markowych okuć firmy WinkHaus umożliwia osiągniecie niskiego współczynnika przenikania ciepła. Znacznie wpływa również na oszczędności ogrzewania domu, co idealnie sprawdzi się jako okna w zabudowie typu stodoła.

Energooszczędne okna PCV i okna aluminiowe z Gdańskiej Fabryki Okien spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania architektów i inwestorów. Produkowane na bazie profili od renomowanych producentów VEKA oraz Aluron zapewniają bezpieczeństwo i zabezpieczenie przed włamaniem. Przy czym zachowują swe walory estetyczne, a także wysokie normy izolacji termicznej i akustycznej.

Duże przeszklenia w domach typu stodoła są oryginalnym elementem dekoracji. Nadają wnętrzu charakteru, a przede wszystkim pozwalają na bliższy kontakt z otoczeniem. Wybierając okna warto zwrócić uwagę, by dom spełniał aktualne i przyszłe normy energooszczędności, zachowując przy tym wszystkie istotne parametry. Aby przeszklenia prawidłowo spełniały swoje funkcje, warto pomyśleć także nad zastosowaniem odpowiednich rolet zewnętrznych. Rolety stanowią dodatkową izolację termiczną i akustyczną, przy czym pełnią także funkcje dekoracyjne.

Planujesz budowę domu w stylu nowoczesnej stodoły?

Oceń stronę
Skontaktuj się z nami
Zadaj pytanie dotyczące produktu lub skonsultuj swój projekt