Skip to content

Szkło barwione

Szkło ma niezliczoną ilość zastosowań. Jest to wdzięczny i piękny materiał. Możemy z niego wykonywać drobne elementy wystroju, naczynia oraz wytrzymałe fasady i konstrukcje ścienne. Kolejnym typem szkła jaki chcielibyśmy zaprezentować z naszej bogatej oferty jest Szkło float, czyli szkło barwione już w masie. Jest to szkło płaskie, nazywane również szkłem przeciwsłonecznym. Główną zaletą takiego szkła jest to, że redukuje promieniowanie słoneczne pochłaniając promienie świetlne oraz cieplne.

Szkło barwione – kolory.

Duży popyt na kolorowe szyby float skłonił współpracującą od lat z Gdańską Fabryką Okien firmę AGC do wprowadza estetycznej linii produktów barwionych. Przykładem z tej linii może być modne ciemnoszare szkło, które jest wyjątkowo cenione ze względów estetycznych. Cała linia składa się z palety produktów:

  • PrivaBlue, Dark Blue i Azur – barwione na niebiesko w masie;
  • Bronze;
  • Grey;
  • Green

Szkło barwione ma niewątpliwie bardzo duże walory estetyczne. Jego urok polega na tym, że kolory są intensywne dzięki specjalnemu składowi chemicznemu znajdującemu się w samym szkle. Również intensywność barwy zależy od grubości tafli. Na szczęście dla użytkownika wysokie walory estetyczne to konsekwencja głównej funkcji jaką ma spełniać to szkło. Ma ono redukować i filtrować nasłonecznienie, dzięki czemu mamy ekonomiczny skutek w postaci obniżenia temperatury wnętrza. Wpływa to na komfort właściciela i pracowników. Obniża zużycie energii na klimatyzację więc to bardzo ekologiczne rozwiązanie. Każdy z nas wie, że ekologia jest ważna więc nasi konsultanci w Gdańskiej Fabryce Okien z pewnością zaproponują państwu najlepsze rozwiązanie odnośnie stolarki i szyb, aby funkcjonalność produktu była największa. Zapraszamy do zapoznania się z pozostałą ofertą naszej firmy.

1/5 - (1 vote)
Skontaktuj się z nami
Zadaj pytanie dotyczące produktu lub skonsultuj swój projekt