Skip to content

Szyby dźwiękochłonne

Każdy z nas marzy o własnej oazie spokoju. Takim miejscem może być własny dom lub mieszkanie. Z dala od gwaru i hałasu. Niestety dzisiejsza gęsta zabudowa ogranicza odległości pomiędzy budynkami. Duży ruch pojazdów nawet w małych miejscowościach jest bardzo uciążliwy, nie wspominając nawet o hałasie jaki jest w mieście przy głównych arteriach drogowych. Nie pozostało nam więc nic innego jak zaproponowanie państwu rozwiązania tego problemu. Problemu jakim jest zanieczyszczenie akustyczne.

Szyby dźwiękochłonne – charakterystyka.

Linia szyb Stratophone to wysokiej jakości izolacja akustyczna zamontowana pomiędzy szybami. Posiada również te same parametry bezpieczeństwa co linia Stratobel. Zdolność do pochłaniania dźwięków i ograniczania hałasu umożliwia specjalna warstwa akustyczna PVB. Jest to bariera dla hałasu przenikającego poprzez szybę. Izoluje ciche wnętrze budynku od gwaru na zewnątrz. Im wyższy wskaźnik izolacji akustycznej szyby dobierzemy, tym wyższy będzie poziom komfortu, co pozytywnie wpłynie na zdrowie i samopoczucie właściciela.

Szyby dźwiękochłonne

 

Ochronę akustyczną mierzy się zgodnie z normą EN-12758. Obrazują to wskaźniki – Rw, C i Ctr. Wszystkie pomiary wykonuje się w decybelach (dB), zgodnie z normą EN ISO 10140-3. Zakres pomiaru obejmuje kilka zakresów:

  • hałas niskiej częstotliwości, np. ruch uliczny niskiej prędkości;
  • wysokie częstotliwości, np. bawiące się dzieci.

Szeroki wybór komponentów podczas konfiguracji szyby Stratophone daje nam wachlarz możliwości wyrobu końcowego. Tu należy określić co jest ważne dla naszego klienta, jaki stopień bezpieczeństwa i zwiększonej izolacji akustycznej. Następnie my w GFO dobierzemy odpowiednią grubości szkła i liczbę warstw wewnętrznych PVB.
Nasze szyby dźwiękochłonne mogą być wykorzystywane do realizacji fasad i projektów wnętrz. Zapraszamy do naszych salonów sprzedaży oraz do współpracy z naszą firmą. Z nami na pewno znajdą Państwo produkty dostosowane do swoich potrzeb.

2.9/5 - (13 votes)
Skontaktuj się z nami
Zadaj pytanie dotyczące produktu lub skonsultuj swój projekt