Skip to content

Szyby ognioodporne

Szyby ognioodporne coraz częściej znajdują zastosowanie w nowych budynkach użyteczności publicznej. Wymaga tego wzrost wymagań w obowiązujących przepisach o ochronie przeciwpożarowej budynków, w których jednocześnie przebywa duża ilość osób postronnych. Doskonałym przykładem są wszelkiego rodzaju centra handlowe czy kinopleksy. Stosowane w tego typu budynkach przeszklenia powinny nie tylko chronić przed rozprzestrzenianiem się ognia, ale również chronić przed wysoką temperaturą i trującymi oparami. Na szczęście nowoczesna technologia wytwarzania szkła pozwala na uzyskanie zadowalających parametrów przeciwpożarowych.

Szyby ognioodporne – charakterystyka.

Szyby ognioochronne laminowane odcinające strumień płomieni składają się z tafli szklanych Planibel sklejonych jedną lub kilkoma pęczniejącymi przekładkami, które w razie pożaru przekształcają się w ekran ochronny. W naszej ofercie takie zabezpieczenie stanowią szyby Pyrobel, Pyrobelite i Pyropane.

  • Pyrobel-Pyrobelite jest ognioochronnym szkłem wielowarstwowym zbudowanym z bezbarwnych tafli Planibelu zespolonych przezroczystymi pęczniejącymi pod wpływem temperatury przekładkami. Podczas pożaru przekształca się w nieprzezroczysty ekran zapewniający szczelność przegrody. Odcina płomienie i nie dopuszcza do przenikania wysokiej temperatury. Ponadto zapewnia transmisję światła odpowiadającego transmisji szkła float o tej samej grubości. Tafle szkła spełniają wszelkie wymogi bezpieczeństwa określone przepisami państwowymi.
  • Pyropane jest ognioochronnym szkłem hartowanym, które może być pokryte specjalną powłoką metalową. Spełnia wszelkie wymagania określone w normach europejskich dotyczących bezpieczeństwa i ognioodporności. Może być z powodzeniem stosowane zarówno jako szkło fasadowe, jak i do przegród i ścian wewnętrznych. Zapewnia również kurtynę dymną. W wersji szyby zespolonej EW 60 właściwości Pyropane nie mają sobie równych wśród szyb ognioochronnych pod względem izolacji termicznej, oraz kontroli promieniowania słonecznego, dlatego są najczęściej używane przy budowie nowych obiektów.

Szyby ognioodporne

Szyby ognioodporne dostępne w naszej firmie zapewniają doskonałą widoczność, posiadają wysoką przepuszczalność światła. Dostępne są w szczególności jako duże tafle do zastosowań elewacyjnych. W przypadku chęci otrzymania większej ilości informacji sugerujemy kontakt z naszym biurem handlowym. Zapewniamy fachowe doradztwo w zakresie doboru odpowiednich grubości tafli jak również atrakcyjne cenowo oferty.

1/5 - (1 vote)
Skontaktuj się z nami
Zadaj pytanie dotyczące produktu lub skonsultuj swój projekt