Skip to content

Szyby z ciepłą ramką dystansową

Dążenie do jak najmniejszej przenikliwości energii jest priorytetem producentów stolarki. Zaawansowana konstrukcja profili czy dodatkowe warstwy na szkle zapobiegają przenikaniu ciepła. Ostatnim elementem jaki został do poprawienia to ramka dystansowa szyby zespolonej. Ramki stosowane są jako uszczelnienia krawędzi szyb zespolonych i oddzielają je do siebie. Podstawowym surowcem do ich wykonania jest aluminium. Niestety mimo bardzo wielu zalet tego materiału bardzo dobrze przewodzi on również ciepło, co akurat w tym wypadku nie jest zaletą. Utrata ciepła to brak pełnego komfortu temperaturowego w pomieszczeniu. Tą przenikliwość cieplną przez ramkę możemy zaobserwować np. rano gdy na wewnętrznej krawędzi okna zebrała się wilgoć. Oznacza to, że właśnie ten element wychłodził się do temperatury tzw. „punktu rosy”. Z czasem takie miejsca stają się idealnym podłożem dla rozwoju pleśni i bakterii. Zarodniki pleśni są szkodliwe dla zdrowia więc trzeba coś z tym zrobić.

Charakterystyka szyby z ciepłą ramką dystansową.

Rozwiązaniem tego problemu są szyby z ciepłą ramką dystansową. W nich ciepłe ramki dystansowe wykonane są z izolacyjnego kompozytu tworzyw sztucznych lub stali nierdzewnej. Są to bardzo dobre izolatory termiczne. Ramki zmniejszają ilość ciepła, które wydostaje się przez szybę zespoloną. Również zapobiegają gromadzeniu się skroplin w narożnikach. Obecnie panuje trend do minimalizowania wysokości profili okiennych. Dzięki temu powierzchnia przeszkleń rośnie, ale tym samym również zagłębienie krawędzi szyby maleje. Taka nowoczesna budowa stolarki uwidacznia ramkę dystansową. Ramka staje się widoczna. Dlatego obecnie istnieje już możliwość doboru struktury ramki oraz jej koloru. Podnosi to walory estetyczne produktu, oraz daje projektantom kolejne narzędzie do działania.

Szyby z ciepłą ramką dystansową zwiększają wydajność energetyczną okien. Mają też kilka innych funkcji:

  • oddzielają od siebie szyby;
  • uszczelniają połączenie za pomocą szczeliwa dzięki temu nie ucieka gaz z wnętrza szyb;
  • środek osuszający zabezpiecza wnętrze przed wilgocią;
  • zwiększają walory kolorystyczne okna.
Przeczytaj także:   Szkło ornamentowe

Szyby z ciepłą ramką dystansową

Przykład szyby z ciepłą ramką dystansową w kolorze brązowym.

Najważniejsza w stolarce okiennej i drzwiowej jest trwałość. Zastosowanie markowych i sprawdzonych komponentów pozwoli firmie GFO wykonać stolarkę na miarę XXI wieku. Korzystamy z doświadczenia i produktów szybowych firmy AGC. Dla nas jakość jest bardzo ważna. Dbamy o każdy aspekt produkcji. Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi elementami naszej stolarki i wariantów szklenia. Pytania proszę kierować poprzez formularz kontaktowy znajdujący się po prawej stronie lub telefonicznie.

 

1.5/5 - (2 votes)
Skontaktuj się z nami
Zadaj pytanie dotyczące produktu lub skonsultuj swój projekt