Skip to content

Bezpieczne okna

Okucia WinkHaus a bezpieczeństwo.

Dzięki wyposażeniu okucia Winkhaus w odpowiednią ilość punktów bezpiecznych (grzybków i stalowych zaczepów), uzyskujemy różne klasy zabezpieczenia okna przed włamaniem.

Okno o zwiększonej odporności na włamanie (klasy 1 i 2) musi bezwzględnie:

  • być wyposażone w certyfikowane okucie z 4 punktami bezpiecznymi (klasa 1) lub min. 7 punktami bezpiecznymi (klasa 2);
  • być wykonane z profilu wzmocnionego stalowym kształtownikiem;
  • posiadać szybę antywłamaniową;
  • posiadać klamkę z kluczykiem;
  • zostać prawidłowo zamontowane w murze przez autoryzowaną grupę montażową.

Okucie Winkhaus autoPilot posiada certyfikaty Instytutu Techniki Budowlanej poświadczające zgodność z normą ENV 1627:1999 w klasach 1 i 2 (okna z PCW) oraz w klasach 1, 2 i 3 (okna drewniane).

Szyby antywłamaniowe.

Jeśli chcemy ochronić nasz dom przed złodziejami, możemy zamontować okna wyposażone w szyby antywłamaniowe. Są one specjalnie laminowane, zbudowane z dwóch lub więcej szyb float sklejonych ze sobą specjalną folią PVB (polywinylbutyralową). Szyby antywłamaniowe poznamy po oznaczeniu P4. Ich atutem jest duża wytrzymałość. Dzięki temu szyby antywłamaniowe chronią nie tylko przed włamaniem, ale także zabezpieczają domowników przed poranieniem w przypadku pęknięcia szkła. Nawet jeśli do tego dojdzie, szkło nie rozsypie się, gdyż jego kawałki będą utrzymywane w warstwie folii.

Czujnik otwarcia okna

Zaprojektowany do montażu na ościeżnicach i ramach okien i drzwi, zabezpieczając je przed nieuprawnionym otwarciem. Kształt i rozmiary kontaktu umożliwiają stosowanie go na powierzchni w trudno dostępnych miejscach. Pokryte rutenem złocone styki przełącznika kontaktronowego gwarantują długi czas życia kontaktu przy małym prądzie. Zaprojektowany został do współpracy z nowoczesnymi układami sterującymi pracującymi przy bardzo niskim prądzie rzędu 1 μA. Magnes ze stopu ‘Alnico 5’ (aluminium-nikiel-kobalt) zapobiega rozmagnesowaniu i zapewnia dużą stabilność pola magnetycznego w czasie. Jest dostępny w białej lub brązowej wodoodpornej, plastikowej obudowie ABS.

5/5 - (1 vote)
Skontaktuj się z nami
Zadaj pytanie dotyczące produktu lub skonsultuj swój projekt