Skip to content

AGC Gdańsk

Firma AGC Gdańsk zajmuje się produkcją szyb zespolonych do stolarki okiennej. Oddział ten znajduje się dokładnie w miejscowości Pruszcz Gdański pod Gdańskiem i jest jednym z 5 zakładów produkcyjnych w Polsce wchodzącym w skład AGC Glass Europe, europejskiego lidera w zakresie produkcji szkła płaskiego. Mottem spółki jest „Glass Unlimited”, co oznacza „szkło bez granic”. Ciągłe innowacje w technikach wytwarzania szkła pozwalają na wykonanie ich w coraz wyższej jakości, aby zapewnić jak najwyższy komfort użytkowania. Producent szklenia zespolonego w wielu wariantach ciągle rozwija swoje możliwości technologiczne. Koncern dostarcza szkło do największych inwestycji budowlanych na całym świecie.

AGC Gdańsk

AGC Glass Europe do 1. Września 2007 roku znana była jako Glaverbel, a gdański odział jako Glaverbel Balticglav. Szyby zespolone firmy AGC Gdańsk zastosowane zostały m.in. w Galerii Sfera 2 Muzeum Marynarki RP i Miasta Gdynia, przeszklony dach w budynku Politechniki Gdańskiej, oraz budynek Passat w Warszawie. Te kilka projektów to jedynie namiastka tego, gdzie znaleźć można ich szyby. Większość zastosowań znajdziemy w budynkach jednorodzinnych w całej Polsce.

AGC Gdańsk 02

Otrzymywanie szkła

Szkło jest materiałem nieorganicznym o dowolnym kształtowaniu pod wpływem wysokiej temperatury. Pojedyncze szyby produkowane były przez rzemieślników na zasadzie wydmuchiwania już we francuskiej Normandii w XIV wieku. Gotowe szkło otrzymywane jest poprzez podgrzanie mieszaniny do punktu topnienia (około 1600 stopni Celsjusza), a następnie ochłodzenie i obróbkę. Produkowane dziś tafle szkła praktycznie nie posiadają zniekształceń i wad optycznych. Szkło jest materiałem o wszechstronnym zastosowaniu, gdyż zapewnia nie tylko bezpieczeństwo, ale również znacząco może wpłynąć na oszczędności energetyczne.

Zapraszamy do zapoznania z naszą ofertą dotyczącą szyb okiennych stosowanych w produkowanych przez nas oknach PCV. W celu uzyskania większej ilości informacji zachęcamy do wypełnienia formularza obok, lub o kontakt telefoniczny z jednym z naszych salonów sprzedaży okien.