Okna PCV Veka odstawno przesuwne Patio

Wybór stolarki, podobnie jak i wszystkie prace remontowe, powinien być dokładnie przemyślany. Odpowiednie okna mają przecież zostać zaprojektowane tak, aby służyły na długie lata. Muszą być także bezpieczne i funkcjonalne. Klasyczne okna rozwierno-uchylne to nie jedyne rozwiązanie jakie możemy Państwu zaproponować. Okna PCV Veka odstawno przesuwne Patio to nowoczesne rozwiązanie pozwalające na oszczędniejsze gospodarowanie miejscem wewnątrz pomieszczenia, gdyż ich otwarcie odbywa się wyłącznie na przesuwaniu po wyznaczonej do tego prowadnicy.

Okna PCV Veka odstawno przesuwne Patio 01

W przypadku okien odstawno-przesuwnych całość sterowana jest prostymi ruchami klamki. Okucia okienne Winkhaus z serii duoPort dostępne są w kilku wariantach. Jednym z nich jest duoPort SK.

Okna PCV Veka odstawno przesuwne Patio 02

Obsługa okuć duoPort SK odbywa się na podstawie 3 położeń klamki. Skierowana klamka w dół oznacza zamknięcie okna, przesunięcie klamki w górę odchyla górną część skrzydła od ramy w celu umożliwienia wietrzenia pomieszczenia, a klamka ustawiona w poziomie uruchamia sterowanie skrzydłem na całej długości prowadnicy.

W jakich profilach można stosować system duoPort SK?

System duoPort SK montowany może być we wszystkich dostępnych przez nas profilach z 13 mm wrębem okuciowym. W przypadku większych konstrukcji zamontowane mogą zostać okucia duoPort SK-Z ze wspomaganiem otwierania skrzydła, tzw. automat. System okuć duoPort PAS posiada system tzw. „inteligentnego wietrzenia”, który działa poprzez odstawienie skrzydła o 6 mm, pozwalając na cyrkulację powietrza na całym jego obwodzie, trzymając je jednocześnie na wszystkich zaczepach zamontowanych na ramie.

Okna PCV Veka odstawno przesuwne Patio 03

System duoPort PAS sterowany jest za pomocą 3 położeń klamki. Klamka w dół oznacza zamknięcie okna, klamka skierowana w górę uruchamia proces tzw. „inteligentnego wietrzenia”, a klamka w pozycji poziomej pozwala na przesuwanie skrzydła na całej długości szyny.

Wózki jezdne montowane na skrzydłach okien PCV Veka odstawno przesuwne Patio zabezpieczane są specjalną osłoną, która chroni je przed zanieczyszczeniami. System ryglowania wyposażony jest bardzo prosty system regulacji pozwalający na ustawienie optymalnej siły docisku. Dzięki stworzeniu okuć duoPort jako systemu modułowego możliwe jest podniesienie stopnia bezpieczeństwa poprzez zamontowanie dodatkowych zaczepów antywłamaniowych, czy blokady obrotu klamki. Okucia Winkhaus poddawane są wysokojakościowej obróbce galwanicznej, która spełnia normy DIN EN 1670 (2007), co znacznie wpływa na długotrwałe działanie okuć obwiedniowych.