Skip to content

Okna odstawno przesuwne Patio

Klasyczne okna odstawno uchylne to nie jedyne rozwiązanie jakie możemy Państwu zaproponować. Okna PCV odstawno-przesuwne Patio to rozwiązanie pozwalające na oszczędniejsze gospodarowanie miejscem wewnątrz pomieszczenia. Otwarcie odbywa się wyłącznie na przesuwaniu po wyznaczonej do tego prowadnicy. Potocznie zwana ‘suwanka’ jest więc alternatywą dla okien balkonowych otwieranych do wewnątrz.

Okna odstawno przesuwne Patio 05

W przypadku okien odstawno-przesuwnych całością sterujemy prostymi ruchami klamki. Okucia okienne Winkhaus z serii duoPort dostępne są w kilku wariantach. Jednym z nich jest duoPort SK.

Okna PCV Veka odstawno przesuwne Patio 02

Istotne jest, że obsługa okuć duoPort SK odbywa się na podstawie 3 położeń klamki. Skierowana klamka w dół oznacza zamknięcie okna. Przesunięcie klamki w górę odchyla górną część skrzydła od ramy. Wówczas umożliwia się wietrzenie pomieszczenia. Natomiast klamka ustawiona w poziomie uruchamia sterowanie skrzydłem na całej długości prowadnicy.

W jakich profilach można stosować system duoPort SK?

Warto zwrócić uwagę, że system WinkHaus duoPort SK możemy zamontować we wszystkich dostępnych przez nas profilach z 13 mm wrębem okuciowym. Wykonamy więc suwanki dla Państwa zarówno na profilach VEKA jak i Salamander bluEvolution.

 W przypadku większych konstrukcji możemy zamontować chociażby okucia duoPort SK-Z ze wspomaganiem otwierania skrzydła, tzw. automat. Natomiast system okuć duoPort PAS posiada system tzw. „inteligentnego wietrzenia”, który działa poprzez odstawienie skrzydła o 6 mm, pozwalając na cyrkulację powietrza na całym jego obwodzie, trzymając je jednocześnie na wszystkich zaczepach zamontowanych na ramie.

Okna PCV Veka odstawno przesuwne Patio 03

Systemem duoPort PAS sterujemy za pomocą 3 położeń klamki. Klamka w dół oznacza zamknięcie okna, klamka skierowana w górę uruchamia proces tzw. „inteligentnego wietrzenia”, a klamka w pozycji poziomej pozwala na przesuwanie skrzydła na całej długości szyny.

Wózki jezdne jakie montujemy na skrzydłach okien PCV Veka odstawno przesuwne Patio zabezpieczane są specjalną osłoną, która chroni je przed zanieczyszczeniami. System ryglowania posiada prostą opcję regulacji pozwalającą na ustawienie optymalnej siły docisku. Dzięki stworzeniu okuć duoPort jako systemu modułowego możliwe jest podniesienie stopnia bezpieczeństwa. Najczęściej poprzez zamontowanie dodatkowych zaczepów antywłamaniowych, czy blokady obrotu klamki.

Funkcjonowanie i wygląd okna przesuwnego PATIO mogą Państwo zobaczyć w naszym Salonie na Przymorzu.

Masz pytania dotyczące wymiany okien? Może dotyczące zakupu nowych?

Skontaktuj się z nami!

+48 58 320 22 11 | Gdańsk Przymorze | ul. Słupska 54.

BluEvolution 73

Veka Perfectline

BluEvolution 82

BluEvolution 82

Veka Perfectline

BluEvolution 73

Masz pytania dotyczące wymiany okien? Może dotyczące zakupu nowych?

Skontaktuj się z nami!

+48 58 320 22 11 | Gdańsk Przymorze | ul. Słupska 54.