Skip to content

Okna Veka Slide HST

Architekci projektujący nowoczesne domy często stawiają na duże tarasy zapewniające dodatkowe wyjście na zewnątrz pomieszczenia. Wybór dużych, przeszklonych konstrukcji okiennych zapewniających większy wpływ światła zewnętrznego w ciągu dnia oraz widok na podwórze. Stolarka okienna rozwierno-uchylna posiada jedną bardzo znaczącą wadę. Mianowicie do pełnego funkcjonowania po rozwarciu zabiera kawałek przestrzeni wewnętrznej. Nie jest to problem, gdy pokój jest wyjątkowo obszerny, jednakże w momencie, gdy projekt domu uwzględnia rozważne gospodarowanie miejscem w domu zaczyna się to robić problematyczne. Alternatywą okien balkonowych zabierających przestrzeń może być konstrukcja okien przesuwnych.. Tuż obok okien PCV odstawno-przesuwnych Patio wybrać można rozwiązanie do większych konstrukcji, czyli okna VEKA Slide HST.

Okna Veka Slide HST 05

Działanie okienPCV VEKA Slide HST odbywa za pomocą przesuwania konstrukcji okiennej na specjalnie zaprojektowanej szynie. W porównaniu do wersji Patio, skrzydło okienne może być jedynie przesuwane. Nie ma opcji uchylnej, ani odstawnej, ale  za pomocą bardzo prostego ruchu klamki do góry możemy zablokować okno w dowolnym położeniu na szynie.

Działanie klamki w systemie Slide HST.

Klamka w pozycji na dół umożliwia operowanie skrzydłem na całej długości szyny. W pozycji do góry blokuje przesuwanie skrzydła w dowolnie wybranym przez użytkownika miejscu na prowadnicy.

Właściwości izolacyjne profili Veka Slide HST

Profil PVC VEKA Slide HST zapewnia doskonałą szczelność termiczną oraz izolację przed hałasem. Obniżony próg o płaskiej powierzchni pomimo tego, iż został zlicowany, aby nie tworzyć bariery architektonicznej nie wpływa niekorzystnie na stabilność całej konstrukcji. Dodatkowo próg posiada doskonałą termoizolację przez zastosowanie przegrody duotermicznej. Dopinany do niego okapnik ułatwia zaplanowane na później prace na tarasie i zapewnia oparcie dla zamontowanej rolety zewnętrznej. Wybór schematów otwierania jest ściśle określony ze względu na możliwość wykonania nawet do 4 aktywnych skrzydeł okiennych w dużych konstrukcjach.

Okna Veka Slide HST Schematy otwierania

Możliwości otwierania okien HST Slide.

Zależnie od rozmiaru konstrukcji stolarki, okna PCV VEKA Slide HST mogą zostać wyposażone nawet w 4 ruchome skrzydła. Dzięki solidnej budowie okna SLIDE mogą dochodzić nawet do 6m szerokości i 2,5m wysokości.

Zarówno okna PCV VEKA Slide HST oraz stolarka okienna PVC VEKA odstawno-przesuwna Patio bez najmniejszego problemu zamontowana może zostać również w mieszkaniach. Okna Slide HST dostępne są w takiej samej palecie kolorów jak zwykłe konstrukcje okienne.

Ulotka informacyjna w pliku PDF

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami handlowo-technicznymi. Okna Veka Slide HST mogą państwo zobaczyć w salonach na Słupskiej, w Trąbkach Wielkich oraz w Gdyni.

Masz pytania dotyczące wymiany okien? Może dotyczące zakupu nowych?

Skontaktuj się z nami!

+48 58 320 22 11 | Gdańsk Przymorze | ul. Słupska 54.

Veka Efectline 70 AD

Efectline 70AD

BluEvolution 82

BluEvolution 82

Veka Perfectline

Perfectline

Masz pytania dotyczące wymiany okien? Może dotyczące zakupu nowych?

Skontaktuj się z nami!

+48 58 320 22 11 | Gdańsk Przymorze | ul. Słupska 54.