Skip to content

Jak wybrać dobre okna

Budowa domu lub jego remont to wielkie przedsięwzięcie. Każdy zadaje sobie wiele pytań podczas planowania takiej inwestycji. Jaką metodę budowy wybrać, jakich materiałów użyć? Jak wybrać dobre okna i drzwi? Czy budować normalnie, a może energooszczędnie? Wszystkie przepisy ciągle się zmieniają. Również te budowlane. W niedługim czasie nie będzie można budować domów i mieszkań w innej technologi niż energooszczędna lub pasywna. Na zachodzie już są takie przepisy. Inwestorzy, którzy analizują na etapie projektu koszty budowy i utrzymania domu widzą jak nowoczesne technologie poprawiają ten bilans. Użycie wysokiej klasy energooszczędnych komponentów pozwala obniżyć wydatki na ogrzewanie przez długie lata. Odpowiednia stolarka okienna od certyfikowanego producenta takiego jak Gdańska Fabryka Okien umożliwi uzyskanie wysokiej energooszczędności. Okna zbudowane z wysokiej klasy profili i szklenie trój-szybowe to podstawa dobrego projektu.

Jak wybrać dobre okna?

Sprawa nie jest prosta dla osób, które nigdy nie interesowały się stolarką okienną. Dla zwykłego Kowalskiego okno to okno, czyli szyba i rama. To niestety daje duże możliwości marketingowcom, którzy koloryzują swoje wyroby mnóstwem atestów. Atestom bez pokrycia w wiarygodnych instytucjach. Często mijają się z prawdą na temat przenikalności cieplnej podając szczątkowe dane.

Każdy inwestor ma prawo otrzymać opis techniczny i deklaracje właściwości użytkowych. Wszystkie produkty zaawansowane technologicznie muszą posiadać taką dokumentację. Daje to informację, że do wykonania naszych okien użyto produktów wysokiej jakości, skonstruowano je z najlepszych dostępnych komponentów (profil, wzmocnienia, okucia, uszczelka, szyba zespolona).

Jak wybrać dobre okna

Veka to marka, za którą stoi 40-letnie doświadczenie.

Dobre okna posiadają przede wszystkim znak CE, czyli są zgodne z europejską normą PN-EN 14351-1. Natomiast zastosowane profile okienne powinny być zgodne z polską normą PN-EN 12608. Profile okienne produkowane przez firmę Veka spełniają również warunki profili klasy A. Ponadto wszystkie nasze profile, z których produkujemy okna posiadają stalowe wzmocnienia na całej długości ramy oraz skrzydła. Bardzo ważnym certyfikatem jest Certyfikat Przeciwpożarowy CNBOP. Dokument Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej daje gwarancję na bezpieczeństwo profili okiennych VEKA w razie pożaru.

Przeczytaj także:   Okna PCV z nakładką aluminiową

Firma VEKA posiada własne certyfikowane laboratorium badawczo – testowe, które dba o bezpieczeństwo użytkowników. Produkty VEKA testowane są również przez zewnętrzne ośrodki z bardzo dobrymi wynikami. Nasze okna posiadają niską przenikalność cieplną. Już standardowe profile posiadają świetne współczynniki przenikania ciepła Uw dla profili ram i skrzydeł. W zestawie z nowoczesnym pakietem szyb zespolonych uzyskują najlepsze współczynniki Uw dla całego okna. Właściwości profili VEKA stanowią świetną bazę do produkcji bardzo dobrych okien. Dobrze dobrane okna obniżają koszty ogrzewania, ale również obniżamy w ten sposób emisję CO2 do atmosfery.

Jak wybrać dobre okna

VEKA to 40-letnie doświadczenie w produkcji profili okiennych. W naszej ofercie są tylko produkty z najwyższej klasy, bezkompromisowa dbałość o jakość. Gdańska Fabryka Okien ma rozwiązania na każdą sytuację. Dla inwestora nowego obiektu, remontującego obiekt komercyjny czy mieszkaniowy. Przede wszystkim w standardzie domu pasywnego. Paleta różnorodności w kolorach, wzornictwie powinna dopasować się do gustu każdego. Stwarza to niemal nieograniczone możliwości projektowe.

Inwestycje wymagają zaufania. Trzeba mieć partnera, na którym można polegać. Jako Gdańska Fabryka Okien współpracująca z firmą VEKA rozwiążemy Państwa problemy dotyczące okien. Jeśli nie wiesz, jak wybrać dobre okna – zwróć się do nas. Zapytania prosimy kierować poprzez kontakt telefoniczny lub formularz znajdujący się po prawej stronie. Nasi pracownicy odpowiedzą na Państwa wszystkie pytania. Możecie Państwo liczyć na naszą fachowość oraz na technikę okienną najwyższej klasy.

5/5 - (1 vote)
Skontaktuj się z nami
Zadaj pytanie dotyczące produktu lub skonsultuj swój projekt