Skip to content

Technologia V-Perfect

Nowoczesna technologia zgrzewania profili okiennych PVC. Dlaczego jest taka istotna w produkcji okien PCV?

Gdańska Fabryka Okien >> Aktualności >> V-Perfect Technology

V-Perfect Technology – Innowacyjna technologia zgrzewania

V-Perfect Technology to pierwsza i jedyna technologia na świecie, która reprezentuje przełomową innowację w produkcji okien i drzwi. Poprzez całkowite wyeliminowanie wypływek zgrzewczych z narożnika pozwala uzyskać gładko wykończone miejsce zgrzewania naroży. Okna i drzwi PCV dzięki tej technologii zyskują wyjątkową jakość, wyższą funkcjonalność konstrukcji i nienaganną estetykę

🕙 Szacunkowy czas czytania: 6 minut.

Dlaczego technologia V-Perfect jest innowacyjna?

Dotychczasowa metoda łączenia profili wiązała się z koniecznością usuwania wypływki, czyli nadmiaru materiału uzyskanego podczas procesu zgrzewania profili. Technologia produkcji ramy okna PCV wymusza usunięcie nadmiaru materiału w miejscach zgrzewu. W skutek tego w miejscu zgrzewu nie nie ma okleiny, powodując nieestetyczny wygląd profilu w obszarze spoiny. W celu zakrycia niedoskonałości, używa się specjalnych mazaków o kolorze zbliżonym do koloru okleiny. To rozwiązanie jest wadliwe, bo po pewnym czasie maskowanie takie ulega ścieraniu. Dotychczasowa metoda łączenia profili wymagała usuwania wypływki przez frezowanie. W efekcie frezowania powstawały nieestetyczne pory na produkcie, do którego przedostawały się zanieczyszczenia, więc profil ulegał szybszemu zniszczeniu.

V-Perfect Technology  Doskonałe okna z niewidocznym zgrzewem 01

Niewidoczne połączenia profilu PVC.

Dzięki opatentowanej technologii pozwalającej na idealne łączenie profili wyeliminowano większość wad łączenia. W wyniku niewidocznego połączenia okna PVC posiadają doskonałą jakością wykończenia w narożach. Rezultaty osiągane dzięki tej technologii są niezrównane i nieosiągalne żadną inną metodą zgrzewania. Technologia ta otwiera przed stolarką okienną wykonaną z PVC nowe, nieograniczone możliwości twórcze i architektoniczne.

Dzięki V-Perfect wyeliminowano konieczność mechanicznej obróbki naroży. Dzięki temu otrzymujemy piękny efekt wizualny oraz znaczący wzrost efektywności produkcji. Innowacyjność tej technologii przejawia się także w poprawie elastyczności połączenia uszczelki, co przekłada się na zwiększenie energooszczędności. Dodatkowo, większa powierzchnia zgrzewu gwarantuje wyższą wytrzymałość naroży, co zostało potwierdzone licznymi testami przeprowadzanymi w naszej fabryce.

Przeczytaj także:   Prawidłowa regulacja okien

Niezmiennie wysoki poziom parametrów energooszczędności, bezpieczeństwa oraz funkcjonalności, trwałości okien i drzwi jest zachowany. Nowy standard wprowadzony przez technologię V-Perfect maksymalizuje potencjał PVC, otwierając go na nowe, nieograniczone możliwości zastosowań.

Zastanawiasz się jakie kolory okien wybrać do Twojej inwestycji? Sprawdź ten artykuł.

Technologia V-Perfect w GFO.

Innowacyjna technologia, która w pełni wykorzystuje potencjał PVC, otwiera przed nami zupełnie nowe perspektywy i możliwości! Zgrzewanie profili za pomocą zaawansowanych robotów Graf Synergy pozwala na precyzyjne formowanie delikatnego spojenia typu V-Perfect. Wykorzystanie tej innowacyjnej technologii bezwypływkowej gwarantuje, że nadmiar materiału nie wydostaje się z obszaru spoiny. Proces ten obejmuje zagniatanie folii w miejscu połączenia dwóch elementów, co skutecznie ukrywa ewentualne niedoskonałości profili i zapewnia estetyczne wykończenie, szczególnie istotne przy zastosowaniu cienkich, delikatnych oklein.

Z V-Perfect Technology

Okna wykonane z V-Perfect Technology są perfekcyjnie wykonane pod każdym względem, od estetyki, po 100% wydajności. Ta technologia przynosi znaczną wartość dodaną zarówno dla producenta, jak i dla końcowego klienta.

Łączenie profilu z technologią V-Perfect 01

Bez V-Perfect Technology

Każda inna dostępna obecnie na rynku technologia produkcji okien PCV nieuchronnie generuje widoczny ścieg zgrzewczy. Ten, nawet po oczyszczeniu i pomalowaniu (co wiąże się z kosztami i niedoskonałościami) pogarsza estetykę i ogranicza potencjał PVC

Łączenie profilu bez technologii V-Perfect 01

Dzięki osiągnięciu absolutnej doskonałości w jakości spawania w rogach, wybór między różnymi materiałami staje się mniej istotny. Technologia V-Perfect umożliwia wybór profili PCV pokrytych najbardziej innowacyjnymi laminatami. Między innymi odwzorowującymi estetykę drewna i aluminium, otwierając przed nami możliwości, które dotychczas były nie do wyobrażenia.

V-Perfect Technology  Doskonałe okna z niewidocznym zgrzewem 02

PVC jako materiał konstrukcyjny, ze względu na swoje możliwości techniczne, odgrywa bardzo ważną rolę na rynku okien i drzwi – to jest fakt. Oferuje prawdopodobnie najlepszy współczynnik pomiędzy ceną i jakością, zajmując przy tym istotne miejsce w globalnej produkcji okien i drzwi. Światowy rynek stolarki rozwija się i zmienia, co zwiększy zapotrzebowanie na wytrzymałe i energooszczędne rozwiązania w przyszłości.

Przeczytaj także:   Okna Salamander - czy warto wybrać?

W Gdańskiej Fabryce Okien dokładamy wszelkich starań, aby nieustannie rozwijać naszą ofertę i podążać za najnowszymi rozwiązaniami technicznymi, uważnie śledząc rozwój rynku i sprostać najbardziej wymagającym oczekiwaniom naszych klientów.  Dlatego opatentowana technologia V-Perfect świetnie wpisuje się w naszą filozofię, a jakość łączeń w profilach naszych okien PVC dorównuje oknom drewnianym i aluminiowym.

W celu uzyskania oferty skontaktuj się z Naszymi sprzedawcami!

Oceń, czy artykuł okazał się dla Ciebie pomocny?

5/5 - (3 votes)
Skontaktuj się z nami
Zadaj pytanie dotyczące produktu lub skonsultuj swój projekt