Skip to content

activPilot Concept

Produkowany przez firmę WinkHaus modułowy system okuć to innowacyjne, a zarazem bardzo praktyczne rozwiązanie stosowane w oknach o standardowych parametrach. Ponadto posiada atrakcyjne funkcje dodatkowe, takie jak nowoczesny system ryglowania, czy możliwość szybkiej zmiany standardu bezpieczeństwa. Istotnym elementem przemawiającym za zastosowaniem systemu activPilot Concept jest jego design. Estetyka wykonania i akcenty zdobnicze doskonale współgrają z ergonomią i funkcjonalnością. Zaczepy ramowe oraz zawiasy posiadają zaokrąglone krawędzie, co oprócz doskonałego wyglądu pomaga w utrzymaniu czystości przez wiele lat. Zastosowany ośmiokątny grzybek ryglujący z mimośrodowym trzpieniem gwarantuje doskonała szczelność okien zarówno w przypadku wersji sztandarowej, jak i ze zwiększoną odpornością na włamanie. Ponadto umożliwia łatwą regulację docisku skrzydła do ościeżnicy.

System activePilot – długotrwałość i bezpieczeństwo.

Okucia WinkHaus activPilot Concept sprzedawane są w kolorze srebrnym. Są powlekane galwanicznie wg normy DIN EN 1670 (2007), o klasie wymagań 4, co oznacza długotrwałą ochronę przed korozją. Dodatkowo, jak już wcześniej wspominaliśmy, dzięki swojej modułowej budowie umożliwia łatwą zmianę standardu bezpieczeństwa. Wystarczy podmienić kilka zaczepów z wersji standardowej na antywłamaniowe. Zastosowane w budowie okucia ośmiokątne trzpienie ryglujące wykonane są z wysokiej jakości stali zapewniając całkowicie bezpieczne ryglowanie. W zależności od ilości i typu zastosowanych zaczepów antywłamaniowych okucie activPilot Concept spełnia wymagania normy DIN EN 1627:1630 w klasie RC2.

Certyfikaty i badania techniczne systemów ActivPilot Concept.

Producent okuć uzyskał certyfikat ISO 9001:2008, który jest ważny we wszystkich zakładach produkcyjnych firmy. To zapewnia, ze każdy zakład produkcyjny przestrzega odpowiednich procedur podczas całego procesu produkcji. To gwarantuje najwyższą jakość każdego wyprodukowanego okucia.
Ponadto sama grupa produktów, system activPilot Concept przeszedł wymagane badania (wytrzymałościowe i mechaniczne) zgodnie z normami DIN EN 13126-8, oraz QM 328 ifi Rosenheim. To potwierdza, że produkt spełnia najwyższe europejskie standardy. Odpowiednie certyfikaty można pobrać na naszej stronie – certyfikaty. Należy przy tym zaznaczyć, że ten system okuć był testowany pod względem przydatności do okien o ciężarze skrzydła nie przekraczającym 130kg. Ponadto ten system okuć powinno stosowac się w sytuacjach, gdy:

  • minimalna szerokość skrzydła we wrębie jest nie mniejsza niż 270 mm;
  • maksymalna szerokość skrzydła we wrębie nie przekracza 1725 mm;
  • maksymalna wielkość skrzydła nie przekracza 3 m²;
  • dopuszczalny ciężar skrzydła nie przekracza 100 kg;
  • w przypadku dodatkowej rozwórki ZSR stosowanej od 1475 mm szerokości skrzydła we wrębie wielkości minimalne i maksymalne skrzydła mogą wynosić od 230 mm do 2800 mm.
Przeczytaj także:   duoPort S - System przesuwny

Dla tych z Państwa, którzy posiadają już okna zakupione w naszej firmie wraz z systemem okuć activPilot Concept udostępniamy pomocną instrukcję użytkowania i konserwacji w pliku PDF. W celu uzyskania większej ilości informacji technicznej zachęcamy do kontaktu telefonicznego z naszym biurem handlowym lub o kontakt za pośrednictwem formularza zamieszczonego obok.

Oceń stronę
Skontaktuj się z nami
Zadaj pytanie dotyczące produktu lub skonsultuj swój projekt