Skip to content

Czy okna VEKA są dobre?

Kto produkuje okna Veka i czy są lepsze od innych? Wyjaśniamy w tym artykule.

Gdańska Fabryka Okien >> Realizacje >> Czy okna VEKA są dobre?

Czy okna Veka są dobre?

VEKA to niemiecka marka produkująca profile okienne. Firma produkuje w Polsce i innych krajach na całym świecie. Profile tego producenta są bardzo popularne i dobrze odbierane. Okna na profilu VEKA to głównie okna plastikowe, ale na rynku dostępne są również przesuwne drzwi tarasowe. Firma przez lata zbudowała dobrą reputację, a to dlatego, że profile okienne tej firmy są jednymi z najlepszych obecnie dostępnych na rynku. W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy okna Veka są dobre?

O czym się dowiesz?

Czy profile okienne to są okna?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: profil to jeszcze nie okno, ale bez profilu nie ma okna. Mówiąc prościej, profil jest ramą okienną, w którą zamontowane są szyby. Dopiero gdy ten duet połączymy z okuciami, staje się oknem.

Dlatego w wielu przypadkach kto inny jest producentem profili, a kto inny całych okien. Na przykład nasza firma Gdańska Fabryka Okien wykorzystuje do produkcji okien właśnie profile marki VEKA. Podstawą dobrego okna jest jakość zastosowanych profili, a VEKA jako jedyna firma w Polsce produkuje wyłącznie profile klasy A*. Dlatego kupując okno z tymi profilami można być pewnym jego solidności i wysokiej jakości.

Korzyści z wyboru okien VEKA.

Wybór okien VEKA ma wiele zalet, w tym energooszczędność i oszczędność kosztów. Na przykład okna VEKA Softline 82 są energooszczędne i spełniają wszystkie wymagania współczesnych architektów. Ta energooszczędność przekłada się na niższe koszty ogrzewania i chłodzenia dla właścicieli domów, ponieważ okna utrzymują stałą temperaturę w pomieszczeniu. Okna VEKA są również atrakcyjną opcją dla tych, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze, jednocześnie ciesząc się zaletami energooszczędnych okien, dzięki atrakcyjnemu stosunkowi ceny do jakości.

Kolejną zaletą okien VEKA jest ich trwałość i niskie wymagania konserwacyjne. Przykładowo profil Softline 82 to produkt nowej generacji o najwyższej jakości, zaprojektowany tak, aby przetrwać próbę czasu. Jego trwałość zapewnia lata niezawodnego użytkowania bez konieczności martwienia się o naprawy lub wymiany. Okna wykonane na bazie profili VEKA są również znane z niskich wymagań konserwacyjnych. Dzięki temu są wygodne dla zapracowanych właścicieli domów.

Okna VEKA są również dostępne w różnych stylach i opcjach dostosowywania. to pozwala znaleźć idealne okno do gustów estetycznych i projektu architektonicznego domu. Niezależnie od tego, czy chcesz uzyskać tradycyjny, czy nowoczesny wygląd, okna VEKA można dostosować do preferowanego stylu. Ta wszechstronność pozwala właścicielom domów cieszyć się funkcjonalnymi cechami okien VEKA, jednocześnie poprawiając ogólny wygląd ich domu. Liczne referencje i opinie na temat okien VEKA jasno pokazują, że są one popularnym wyborem wśród klientów i inwestorów.

Przeczytaj także:   Okna PCV Złoty Dąb

Czy okna VEKA są drogie?

Na cenę okien opartych na jednych z najlepszych energooszczędnych profili wpływa kilka czynników. Obejmują one rozmiar i typ okna, efektywność energetyczną, wzornictwo i styl, dodatkowe funkcje i opcje dostosowywania. VEKA oferuje szereg opcji okien, w tym popularny Softline 82, znany ze swojej efektywności energetycznej i jakości wykonania Ceny okien na profilach energooszczędnych, zależą również od wymagań i preferencji Klienta.

Rozważając średnią cenę okien VEKA należy pamiętać, że ceny różnią się znacznie w zależności od wybranego rozmiaru i typu okna. Ponadto na cenę wpływają również takie czynniki, jak lokalizacja, dodatkowe koszty instalacji i robocizny. Aby uzyskać dokładną wycenę, zalecamy zwrócenie się o wycenę do naszych przedstawicieli handlowych. Porównując ceny z innymi markami, okna VEKA są ogólnie uważane za bardzo konkurencyjne cenowo.

Dlaczego okna VEKA są dobre?

Podobnie jak w innych dziedzinach, branża okienna oferuje szeroką gamę produktów. Dlaczego zatem okna wyprodukowane z profili VEKA są takie dobre? Światowa marka z wieloletnim doświadczeniem jest obecna na rynku europejskim od 40 lat. Polska fabryka VEKA produkuje profile okienne od 15 lat i wciąż się rozwija. Obecnie zatrudnia ponad 300 pracowników, wciąż tworząc nowe miejsca pracy dla specjalistów w branży. Poniżej kilka szczegółów, które powodują, że okna Veka są dobre:

 • Wysokiej jakości komponenty wykorzystywane do produkcji profili.
 • Zwiększona wytrzymałość ram i skrzydeł poprzez wykorzystanie stalowych wypełnień.
 • Profile są oznaczone Europejskim Znakiem CE wg normy PN-EN 14351-1. Dodatkowo każdy gotowy produkt oznaczony tym znakiem posiada „Deklarację Zgodności”. To w niej znajdują się wszystkie dane techniczne i mechaniczne produktu.
 • Gotowe produkty przechodzą rygorystyczne procedury kontroli jakości. Są cyklicznie badane w laboratoriach.
 • Do produkcji okien z profili VEKA wykorzystujemy wysokiej jakości okucia renomowanej firmy WinkHaus. Okucia te są certyfikowane przez niezależny instytut ift Rosenheim.
 • Stosujemy również uszczelki spełniające europejską normę PN-EN 12361-1.

Zwróćmy uwagę na to, że VEKA jako jedyny dostawca profili posiada zamknięte komory wzmocnień stalowych we wszystkich ramach okiennych. Stalowe wzmocnienie skrzydeł VEKA jest dwuścienne, aby zapewnić odpowiednią sztywność podczas otwierania. Jest to unikalne rozwiązanie w technice okiennej. Okna wykonane z tak zabezpieczonych profili mają doskonałą statykę i są zawsze komfortowe w użytkowaniu. Systemy okienne wykonane przy użyciu standardowych rozwiązań lub wzmocnień syntetycznych (np. włókno szklane) nie osiągają tak wysokich parametrów.

Przeczytaj także:   Montaż okien na konsolach

Jaki profil VEKA wybrać?

Przed zakupem okien warto sprawdzić jakie parametry swoich produktów oferują różni producenci. Większość z nich reklamuje swoje produkty jako energooszczędne i najwyższej jakości. Ale czy faktycznie tak jest? Niekoniecznie. Najistotniejszą informacją jest ta, z jakich profili wyprodukowane są okna. Jeśli producent zapewnia, że do produkcji użył profili VEKA, to możemy mieć pewność, że są to produkty najwyższej klasy A. Innych VEKA nie produkuje. Wśród profili tego producenta największą popularnością cieszy się profil Softline 82. Posiada najwyższe istotne parametry oraz trzyma cenę adekwatną do jakości. Wydaje się, że obecnie będzie to najlepszy z możliwych wyborów.

Czy warto wybrać okna VEKA?

Rozważając, czy warto wybrać okna wykonane z profili tego producenta, należy wziąć pod uwagę osobiste preferencje i budżet. Ważne jest, aby określić, czy cechy i wygląd będą odpowiadać Twoim gustom i ogólnej estetyce Twojej nieruchomości. Warto zwrócić uwagę na korzyści wynikające z wysokich właściwości izolacyjnych profili okiennych. Porównanie tych parametrów z parametrami produktów konkurencyjnych pozwoli na podjęcie rozsądnej i świadomej decyzji.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie okien VEKA?

Sam wybór dobrych, energooszczędnych okien to nie wszystko. Bardzo istotny z punktu widzenia oszczędności energetycznej jest prawidłowy ciepły montaż. Nawet najlepsze okna, gdy będą nieprawidłowo zamontowane – nie spełnią oczekiwań w nich pokładanych. Należy zatem zwrócić szczególną uwagę na wybór ekipy montującej. Taka ekipa powinna mieć certyfikaty świadczące o przebytych szkoleniach u producenta. Tylko takie ekipy wykonają prawidłowy montaż okien. Prawidłowo zamontowana stolarka okienna o wysokich parametrach efektywności energetycznej jest w stanie ograniczyć straty ciepła nawet o 20%.

Relacja z montażu okien Veka.

W mieszkaniu w bloku wielorodzinnym nasza ekipa montażowa wymieniła stare okna na nowe, wyprodukowane w naszej firmie. Zamontowaliśmy zestawy okienne wykonane z energooszczędnych profili VEKA Softline 82. W oknach zastosowaliśmy pakiety 3-szybowe, okucie firmy WinkHaus. Ciekawostką może być to, że zestawy okienne są w dwóch kolorach. Od wewnątrz imitacja dębu, a od strony zewnętrznej okna są białe. Montowaliśmy również parapety. Specyfikacja produktów poniżej:

 • Produkt: Kompleksowa energooszczędna stolarka okienna – okna jednoskrzydłowe i zestaw balkonowy;
 • Producent: Gdańska Fabryka Okien;
 • Profil: VEKA Softline 82 MD;
 • Kolor: kolor wewnątrz dąb sheffield jasny, od zewnątrz biały;
 • Pakiety 3-szybowe;
 • Okucia: WinkHaus Active Pilot;
 • Montaż przy użyciu taśm paroszczelnych i paroprzepuszczalnych, wykonany przez profesjonalnych montażystów Gdańskiej Fabryki Okien.
5/5 - (3 votes)
Skontaktuj się z nami
Zadaj pytanie dotyczące produktu lub skonsultuj swój projekt