Skip to content

Montaż okien WINS

Nowoczesna forma ciepłego montażu stolarki okiennej. Zwiększenie szczelności okien aż do 75%.

Gdańska Fabryka Okien >> Aktualności >> Montaż okien WINS

Montaż okien WINS

Profesjonalna stolarka okienna wygląda dzisiaj zupełnie inaczej, niż to było jeszcze 20-30 lat temu. Energooszczędność, ochrona akustyczna, wydajny poziom izolacji termicznej to tylko niektóre z wymagań, jakie powinny spełniać nowoczesne okna. Montaż okien WINS Tytan to jedno z rozwiązań, które na to pozwala. Sprawdźmy więc, czym się ono charakteryzuje i czy rzeczywiście warto w nie zainwestować na swojej budowie.

Czego się dowiesz z tego artykułu?

 1. Czym jest WINS Tytan?
 2. Podstawowe cechy sytemu WINS Tytan.
 3. Montaż okien ze standardem WINS Tytan.
 4. Ciepły 3-warstwowy montaż okien.
 5. Możliwe zastosowania systemu WINS.
 6. Prawidłowy montaż okien w systemie WINS.

Czym jest WINS Tytan?

Ten wyjątkowo skuteczny standard uszczelniania odpowiada najostrzejszym wymaganiom, jakimi cechuje się współczesna architektura energooszczędna. Efektem zastosowania montażu WINS Tytan jest jednak nie tylko wydajne oszczędzanie energii pod względem ciepła, jak również ograniczona wilgotność oraz ochrona akustyczna, jakiej trudno oczekiwać podczas stosowania innych rozwiązań. Tego typu standard uszczelniania i izolacji stolarki okiennej nadaje się więc doskonale do budowy biurowców, szkół, a także domów jednorodzinnych, których mieszkańcy mają wysokie wymagania użytkowe.

Podstawowe cechy systemu WINS Tytan.

 • łatwa aplikacja;
 • szybkie schnięcie (piana sucha po 1,5 godziny);
 • wysoka odporność na UV – 10 lat;
 • nie wypacza ram;
 • uniwersalny;
 • energooszczędny;
 • nie emituje szkodliwych substancji do środowiska;
 • minimalizuje błędy montażowe.

Montaż okien ze standardem WINS Tytan

Chyba już wiadomo, że naprawdę warto zainwestować w montaż WINS Tytan. Powyższe to jednak nie wszystkie zalety tego rozwiązania. Prawdziwą wisienką na torcie jest w tym przypadku łatwość montażu. Nieskomplikowana aplikacja i szybkie schnięcie sprawiają, że instalacja pojedynczego okna wynosi niecałe 3 godziny. Tak, jedyne 3 godziny potrzebuje fachowiec, aby zamontować okno z systemem WINS Tytan. Tradycyjne rozwiązanie łącznie ze schnięciem wymaga ponad 48 godzin. Że to różnica wręcz kolosalna to mało powiedziane!

Korzyści tak łatwego montażu okien są równie duże. Osoby prywatne budujące dom jednorodzinny mogą dzięki temu liczyć na sprawną instalację bez pośpiechu wynikającego ze zmian pogodowych. Podobnie można powiedzieć o deweloperach, aczkolwiek w ich przypadku prawdziwy plus systemu WINS Tytan uwidoczni się w kosztach robocizny. Jeśli w grę wchodzi dość spore przedsięwzięcie budowlane, krótszy czas montażu okien pozwoli na lepsze wykorzystanie czasu robotników, a to z kolei przyśpieszy inne procesy na placu. W późniejszym okresie natomiast oszczędność będzie widoczna bezpośrednio na rachunkach energetycznych. Ograniczone przenikanie powietrza przez okna lub drzwi balkonowe pozwala zredukować wydatki na ogrzewanie i klimatyzację aż o 20%.

Przeczytaj także:   Bezpieczne okna

Ciepły 3-warstwowy montaż okien

3-warstwowy ciepły montaż i izolacja WINS Tytan opiera się na wykorzystaniu piany montażowej, która tworzy specyficzną warstwę izolacji cieplnej o dużych walorach akustycznych. Do tego w oknach zostają zaimplementowane folie w płynie będące jednocześnie zabezpieczeniem, jak i kolejną warstwą izolacji. Są one paroszczelne i paroprzepuszczalne zarazem, dzięki czemu nie wpuszczają wilgoci z zewnątrz, podczas gdy jej nadmiar wewnątrz pomieszczania zostaje odprowadzony. Takie rozwiązanie zwiększa szczelność okien aż o 75%. Złącza okienne nie generują już niekontrolowanej infiltracji powietrza.

Pierwsza strefa izolacji, znajdująca się po zewnętrznej stronie okna, odpowiada za warunki atmosferyczne. Jak się można spodziewać, ochrona w tym zakresie jest bez zarzutów. Jednak to warstwa druga stanowi najbardziej kluczowy element systemu WINS Tytan. To jest tzw. obszar funkcjonalny. To właśnie w środku okna występuje największe przenoszenie obciążeń i to właśnie tam jest najbardziej potrzebna izolacja oraz bariera akustyczna. Trzecia strefa odpowiada za oddzielenie indywidualnego klimatu wnętrza od tego, który znajduje się na zewnątrz. Łącznie zastosowanie wszystkich trzech warstw zapewnia szczelny montaż okien, który trzykrotnie przekracza obowiązujące normy prawne dotyczące huraganów. Okna z systemem WINS Tytan są w stanie zapewnić ochronę od porywów wiatru sięgających nawet 160 km/h. To wiatroszczelność w klasie 4. W związku z tym standard ów jest polecany podczas montażu okien na wyższych kondygnacjach. Jeśli chodzi zaś o wodoszczelność, system WINS Tytan spełnia wymogi klasy E1200.

A skoro już mowa o wodoszczelności, warto zauważyć, że WINS Tytan gwarantuje kontrolowaną dyfuzję pary wodnej, co odbywa się poprzez złącze. Poza tym występuje tu podwyższenie czynnika temperaturowego o całe 10% w stosunku do tego, czego wymagają przepisy prawa. Efektem jest całkowity brak wykropienia okien. Nie należy też zapomnieć o właściwościach antygrzybicznych, które się dzięki temu uzyskuje. Ma się zatem do dyspozycji okna odporne na pleśń, które znacząco poprawiają jakość powietrza w danym pomieszczeniu.

Przeczytaj także:   Montaż drzwi tarasowych na podwalinach

Możliwe zastosowania systemów WINS Tytan

WINS Flex:

 • ściany jednowarstwowe;
 • ściany dwuwarstwowe (ETICS);
 • ściany trójwarstwowe bez węgarka;
 • ściany szkieletowe;
 • budynki nowe oraz istniejące.

  WINS Fix:

 • ściany trójwarstwowe z węgarkiem;
 • budynki nowe, jak i istniejące oraz zabytkowe.

Strefa 1 – Uszczelnienie zewnętrzne Systemem WINS Tytan

Uszczelnienie zewnętrzne Systemem WINS Tytan 01

Zewnętrzna uszczelnienie odpowiada za ochronę połączenia między ramą a murem przed czynnikami zewnętrznymi i zjawiskami atmosferycznymi. Głównym zadaniem izolacji i uszczelnienia tego obszaru jest ochrona spoin przed deszczem, a zwłaszcza przed przedostaniem się tej wody do pomieszczenia. Woda deszczowa dostająca się do obszaru przyłącza powinna być kontrolowana i odprowadzana na zewnątrz. Materiał uszczelniający użyty do uszczelnienia tego obszaru powinien również umożliwiać wydostawanie się na zewnątrz wilgoci, która może być obecna w funkcjonalnym obszarze izolacyjnym. Dlatego uszczelnienie powinno być paroprzepuszczalne.

Strefa 2 – Izolacja funkcjonalna pianą WINS Flex

Izolacja funkcjonalna pianą WINS Flex 02

Obszar funkcjonalny izolacji termicznej odpowiada za wysoki poziom izolacji termicznej i akustycznej na styku ościeżnicy z murem. Funkcjonalnie wyodrębniony obszar izolacji musi działać w sposób zrównoważony w rozsądnym ekonomicznie czasie.

Strefa 3 – Uszczelnienie wewnętrzne powłoką płynną WINS Tytan

Uszczelnienie wewnętrzne powłoką płynną WINS Tytan 03

Uszczelnienie wewnętrzne jest rzeczywistą barierą, która oddziela klimat wewnętrzny od klimatu zewnętrznego. Uszczelnienie tego obszaru zapobiegnie niekontrolowanej infiltracji powietrza przez ościeżnicę do ościeża Wyeliminowanie lub znaczne ograniczenie niekontrolowanego przepływu powietrza minimalizuje przewiew, ryzyko kondensacji na połączeniach oraz ogranicza straty ciepła. Właściwe uszczelnienie obszaru wewnętrznego powinno tworzyć ciągłą powierzchnię na całej powierzchni złącza i tworzyć paroizolację. Zgodnie z wymaganiami polskich przepisów techniczno-budowlanych temperatura powierzchni uszczelnienia wewnętrznego powinna mieć współczynnik temperaturowy f Rsi nie mniejszy niż 0,72.

Prawidłowy montaż okien – tylko z WINS Tytan

Innowacyjny zintegrowany system trójwarstwowego uszczelniania i izolacji okien WINS Tytan powstał w oparciu o podpowiedzi doświadczonych montażystów oraz o wszelkie dokumentacje techniczne i normy montażu okien i drzwi balkonowych. WINS Tytan uwzględnia podstawowe parametry energooszczędnego złącza ościeży z ościeżnicą, jest odporny na różnego rodzaju zjawiska oddziaływające na okno oraz jego złącze z murem. I to właśnie te czynniki powodują, że miejsca izolacji i uszczelnienia trzeba podzielić na trzy podstawowe strefy. System WINS Tytan w naszej ocenie jest przełomowym rozwiązaniem i pod wieloma względami wyprzedza konkurencyjne rozwiązania.

1.7/5 - (37 votes)
Skontaktuj się z nami
Zadaj pytanie dotyczące produktu lub skonsultuj swój projekt