Skip to content

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien?

Jakie kwestie warto uwzględnić przy wyborze okien? Od czego zależy cena okien? O dylematach związanych z zakupem stolarki dowiesz się z tego artykułu.

Gdańska Fabryka Okien >> Aktualności >> Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien

Obecnie na rynku jest dostępne wiele różnorodnych ofert dotyczących stolarki okiennej. Wybierając idealne okna do swojego domu, mieszkania czy biura istnieje kilka kluczowych czynników, na które warto zwrócić uwagę, aby zapewnić optymalną funkcjonalność, estetykę oraz efektywność energetyczną. Kluczowa jest znajomość najistotniejszych parametrów, które pomogą nam w dobraniu idealnej stolarki okiennej i wybór sprawdzonego producenta. Zatem na co zwrócić uwagę przy wyborze okien? O tym w poniższym artykule.

O czym piszemy w artykule?           

 1. Jakie są podstawowe parametry dobrego okna?
 2. Jaki jest dobry współczynnik przenikania ciepła w oknach?
 3. Jakie normy powinny spełniać okna?
 4. O co pytać przy wyborze okien?
 5. Co jeszcze jest istotne przy zakupie okien?
 6. Od czego zależy cena okien?
 7. Co wpływa na cenę okien?
 8. Jakie szyby wybrać do okien?
 9. Jakie pakiety szyb są najlepsze?
 10. Czy warto inwestować w ciepły montaż okien?
 11. Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien? Pytania i odpowiedzi.

Jakie są podstawowe parametry dobrego okna?

Wybierając okna na zamówienie można je perfekcyjnie dopasować do własnych potrzeb. Odpowiednio dobrana stolarka okienna zapewni w naszych wnętrzach ciszę, optymalną temperaturę  i bezpieczeństwo. Nie wszyscy Klienci jednak wiedzą na co zwrócić uwagę przy wyborze okien. Zatem najważniejsze parametry dobrego okna to:

 • tworzywo, z którego jest wykonane okno,
 • lokalizacja budynku,
 • rodzaj szyby,
 • współczynnik przenikalności cieplnej,
 • okucia i systemy,
 • wentylacja,
 • warunki gwarancji i serwis.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien 01

Przy wyborze warto uwzględnić lokalizację, która może wydawać się nietypowym czynnikiem, jednak jest bardzo istotna. W mieszkaniu na najwyższych piętrach wieżowca montujemy okna o innych parametrach, niż w domu na przedmieściach. Kluczowy jest wybór tworzywa z jakiego rama zostanie wykonana.

Aluminium jest trwałe, lekkie i łatwe w utrzymaniu oraz cieszy się coraz większą popularnością wśród klientów. PCV charakteryzuje się niskimi kosztami, łatwością konserwacji i dobrymi właściwościami izolacyjnymi. Zestawy dwu- lub trój-szybowe zapewniają lepszą izolację termiczną, redukują straty energii i poprawiają bezpieczeństwo. należy wybierać okna z niskim współczynnikiem U, aby ograniczyć straty ciepła. Okucia i systemy antywłamaniowe, powinny być na jak najwyższym poziomie. Sprawdź, czy okna posiadają odpowiednie okucia zabezpieczające przed włamaniem.

Okna powinny pozwalać na efektywną wentylację pomieszczeń, utrzymując przy tym bezpieczeństwo i optymalną temperaturę. Wybierz okna, które będą harmonizować z architekturą budynku i Twoim stylem. Okna mogą otwierać się na różne sposoby, np. uchylne, rozwierne, przesuwne. Wybierz ten rodzaj, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb i przestrzeni. Ważnym aspektem w kwestii przyszłościowej jest długość gwarancji producenta na okna i jej warunki. Wybierz producenta oferującego łatwy dostęp do usług serwisowych. Przy dokładnym zwróceniu uwagi na powyższe kwestie, będziesz miał pewność, że wybrane okna spełnią oczekiwania pod względem funkcjonalności, trwałości i estetyki.

Jaki jest dobry współczynnik przenikania ciepła w oknach?

Współczynnik przenikania ciepła jest jednym z najważniejszych parametrów, które należy uwzględnić przy wyborze okien. Współczynnik ten oznaczany jako U mierzy ilość ciepła, które przedostaje się przez okno w jednostce czasu. Im niższa wartość U, tym lepiej, ponieważ oznacza to mniejsze straty cieplne i lepszą izolację termiczną. Optymalna wartość U zależy od regionu klimatycznego i wymagań energetycznych. Jednak generalnie im wartość współczynnika przenikania ciepła będzie bliższa zeru, tym lepiej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien 02

W praktyce, przy wyborze okien, warto kierować się kilkoma zasadniczymi wytycznymi. Należy wybierać okna, w których wartość U jest jak najniższa. To oznacza, że okna te lepiej izolują termicznie, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie w sezonie zimowym.

Które modele są najcieplejsze? W naszej ofercie znajdziesz okna ze współczynnikiem przenikania ciepła Uw na poziomie 0,82 W/m²K, są to profile VEKA Softline 76 MD. Okna uważane za energooszczędne charakteryzują się współczynnikiem przenikania ciepła Uw nie większej niż 0,9 W/m2K.

Czy okna Veka są dobre? Profile VEKA dostępne na rynku krajowym spełniają warunki najwyższej klasy A*. Pomagają znacząco obniżyć koszty związane z ogrzewaniem. Chronią przed hałasem, zimnem oraz wilgocią. Warto dostosować wybór okien do warunków panujących w danym regionie. W miejscach o surowym klimacie, zimą istotniejsza jest izolacja termiczna niż w obszarach o łagodniejszych warunkach. Pamiętaj, że przez okna o słabych właściwościach izolacyjnych można stracić nawet do 25% energii termicznej! Dobór okien o niskim współczynniku przenikania ciepła przyczynia się do oszczędności energii, zwiększa komfort mieszkania, eliminując chłodzenie powierzchni okien w sezonie zimowym. Inwestycja w energooszczędne okna może przynieść długofalowe korzyści finansowe i środowiskowe.

Jakie normy powinny spełniać okna?

W celu zapewnienia odpowiedniej jakości, bezpieczeństwa i efektywności energetycznej, okna powinny spełniać wymagane normy i standardy. Zmiany klimatyczne skłoniły do wprowadzenia działań o charakterze proekologicznym, które mają na celu redukcję emisji dwutlenku węgla do atmosfery, minimalizację zużycia energii oraz zwiększenie udziału produkcji energii ze źródeł odnawialnych. Te inicjatywy przekładają się na wprowadzanie nowych regulacji. Jednym z przejawów tych zmian jest aktualizacja „Rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie„.

Od stycznia 2021 roku nastąpiło zaostrzenie norm dotyczących efektywności energetycznej okien. Współczynnik Uw, który mierzy izolacyjność termiczną okien obniżono do poziomu 0,9 W/(m²·K). To oznacza, że nowe okna muszą spełniać wyższe standardy izolacyjności termicznej. Ma to na celu zminimalizowanie strat cieplnych i wpisanie się w globalne działania ograniczające wpływ budynków na zmiany klimatyczne. Kogo dotyczą nowe normy?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien 03

Warunek dotyczy okien zainstalowanych w pomieszczeniach, gdzie temperatura utrzymuje się na poziomie 16°C lub wyższym. W przypadku, gdy zgodnie z projektem temperatury w tych pomieszczeniach mają być niższe, dopuszcza się, aby współczynnik Uw wynosił 1,4 W/(m²·K). Jak wiemy, większość domów jednorodzinnych posiada pomieszczenia o temperaturze niższej niż 16°C. Są to przede wszystkim piwnice, garaże czy nieużytkowe poddasza. W tych przypadkach, zastosowanie okien spełniających wymóg współczynnika Uw na poziomie 1,4 W/(m²·K) jest akceptowane, co uwzględnia specyficzne warunki tych przestrzeni. Dokładne spełnienie tych norm gwarantuje, że okna są zgodne z wysokimi standardami jakości, bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Przy wyborze okien warto zwracać uwagę na ich certyfikację i zgodność z powyższymi normami, co przekłada się na satysfakcję i długotrwałą wydajność produktu.

O co pytać przy wyborze okien?

Podjęcie decyzji o zakupie nowych okien to zawsze wybór wymagający rozważenia, a często również z uwagi na znaczące koszty związane z taką inwestycją. W tym kontekście każdemu zależy na znalezieniu produktu, który nie tylko spełni wysokie standardy jakości, ale także będzie dostępny w rozsądnej cenie. Przy wycenie okien warto zadawać kilka istotnych pytań, aby dokładnie zrozumieć ofertę, dostosować ją do własnych potrzeb i uniknąć nieporozumień. Wybór okien, które będą nam służyły przez najbliższe lata jest kluczowy, dlatego warto wiedzieć o co pytać sprzedawcę.

Przeczytaj także:   Prawidłowa regulacja okien

W celu ułatwienia tego procesu, poniżej przedstawiamy kluczowe pytania, które warto zadać sprzedawcy podczas zakupu nowych okien. Dzięki temu będziesz mógł podjąć bardziej świadomą decyzję i znaleźć okna idealnie dopasowane do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien 04

Co jeszcze jest istotne przy zakupie okien?

 • Czy istnieje gwarancja na okna i usługi montażu? Sprawdź, jak długa jest gwarancja na same okna oraz na usługę montażu. Solidne firmy zazwyczaj oferują dłuższe okresy gwarancyjne.
 • Jakie normy spełniają oferowane okna? Zapytaj o normy jakości, bezpieczeństwa i efektywności energetycznej, którym odpowiadają oferowane okna.
 • Czy firma zajmuje się serwisem pogwarancyjnym? Dowiedz się, czy firma oferuje usługi serwisowe po zakończeniu okresu gwarancyjnego, i jakie są warunki serwisu.
 • Jaki jest czas realizacji zamówienia? Zorientuj się, ile czasu firma potrzebuje na dostarczenie i zamontowanie zamówionych okien. To pytanie pomoże dostosować plany remontowe do harmonogramu firmy.
 • Czy firma zajmuje się demontażem starych okien? Jeśli wymaga tego sytuacja, dowiedz się, czy firma oferuje usługę demontażu starych okien i jakie są związane z tym koszty.
 • Rozważając te aspekty i zadając odpowiednie pytania, będziesz miał pełniejszy obraz oferty i łatwiej podejmiesz decyzję, która spełni Twoje oczekiwania.

Od czego zależy cena okien?

Obecnie oferta producentów okien jest bardzo bogata, oferowane są najróżniejsze rodzaje okien, dostosowane do wymagań każdego klienta i budżetu. Cena okien to zagadnienie wieloaspektowe, które zależy od wielu czynników. Kluczowe i podstawowe elementy wpływające na koszt okien obejmują jakość produkcji, użyte materiały, markę profili okiennych, gwarancję od producenta oraz umiejętności wykonawcy. Jednak klienci najczęściej zwracają swoją uwagę na koszty związane z wyborem okien.

Które czynniki mają największy wpływ na cenę okien?

Okna wykonane na wysokiej jakości maszynach, z zastosowaniem nowoczesnych technologii, często są droższe, ale oferują lepszą precyzję wykonania, trwałość i efektywność energetyczną. Profil okienny, czyli rama okna, ma ogromny wpływ na jego izolacyjność termiczną i ogólną jakość. Wybór solidnego profilu od renomowanej marki może wpłynąć na cenę, ale także na trwałość i efektywność energetyczną okien. Koszt zakupu okien jest wprost powiązany z wyborem producenta.

Wiodącym plusem bezpośredniego zakupu okien od producenta jest eliminacja marż pośredników. Współpracując bezpośrednio z Gdańską Fabryką Okien unikasz dodatkowych kosztów związanych z udziałem pośrednika w procesie sprzedaży. Na cenę okien ma wpływ zastosowanie wysokiej jakości pakietów szybowych. Pakiety dwu- lub trzy-szybowe, z odpowiednimi powłokami antyrefleksyjnymi i energooszczędnymi, mogą podnieść koszty produkcji. Jednocześnie poprawią izolację termiczną i akustyczną okien. To oczywiście przełoży się na większą wydajność okien oraz minimalizację strat cieplnych. A to przełoży się na oszczędności związane z kosztami ogrzewania.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien 05

Okna od renomowanych producentów zazwyczaj są droższe, ale zapewniają pewność co do jakości. Solidna marka często idzie w parze z długą tradycją, zaufaniem Klientów i zgodnością z normami jakości. Długi okres gwarancyjny oferowany przez producenta może wpływać na cenę, ale także stanowi ważny czynnik bezpieczeństwa dla Klienta. Dobra gwarancja oznacza, że producent w pełni ufa jakości swoich produktów. Koszty montażu i instalacji okien również mogą wpływać na cenę końcową. Wybór doświadczonego i profesjonalnego wykonawcy, nawet jeśli wiąże się z nieco wyższymi kosztami, może zagwarantować prawidłowe zamontowanie okien.

Podsumowując, cena okien zależy od wielu czynników, ale inwestycja w wysoką jakość, solidne profile i renomowanego producenta często przekłada się na trwałość, efektywność energetyczną i długotrwałą satysfakcję z wyboru. Ważne jest zrozumienie, że wybór tańszych okien może być kuszący krótkoterminowo. Jednak może prowadzić do większych kosztów eksploatacji i utraty cennej energii w perspektywie dłuższego czasu.

Co wpływa na cenę okien?

Rynek jest obecnie przesycony ofertami okien. Ich cena jest wynikiem wielu czynników, które odzwierciedlają jakość, efektywność energetyczną, a także zastosowane technologie i materiały. Głównym czynnikiem od którego zależy ich cena jest wybór materiału, z którego nasze okna zostaną wykonane.

 • Okna wykonane z aluminium będą droższe od tych wykonanych z PCV. Po pierwsze charakteryzują się większą, w porównaniu do okien z PCV sztywnością i stabilnością oraz lepszą izolacyjnością cieplną. Z kolei okna z PCV są odporniejsze na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Wynika z tego, że różnica cen nie polega na gorszej jakości okien, a innymi czynnikami w ich efektywności i indywidualnym wyborze Klienta. To w jego kwestii pozostaję decyzja czego oczekuje i którą opcję preferuje bardziej.
 • Rodzaj i jakość szyby. Pakiety dwu- lub trzy-szybowe, z odpowiednimi powłokami termicznymi, antyrefleksyjnymi czy zabezpieczającymi przed promieniowaniem UV podnoszą koszty produkcji. Okna o lepszych parametrach izolacyjności termicznej zazwyczaj są droższe, ale przynoszą długoterminowe oszczędności energetyczne i poprawiają komfort mieszkania.
 • Wybór profilu okiennego od renomowanego producenta także wpływa na ostateczną cenę. Solidne profile zapewniają nie tylko trwałość, ale także skuteczną izolację termiczną.
 • Zaawansowane systemy otwierania, nowoczesne okucia antywłamaniowe czy dodatkowe funkcje, takie jak mikrowentylacja, mogą również podnieść koszty. Ale jednocześnie zwiększają wartość i bezpieczeństwo okien.
 • Na ostateczną cenę okien ma wpływ również oferowany okres gwarancji. Ale jednocześnie stanowi istotny czynnik bezpieczeństwa dla Klienta, świadcząc o zaufaniu producenta do swoich produktów.
 • Koszty montażu, demontażu starych okien czy dodatkowe usługi, takie jak obróbka parapetów czy montaż rolet zewnętrznych także nie pozostają bez wpływu na końcową cenę okien.
 • Dodatkowe opcje, takie jak okna antywłamaniowe, ozdobne przeszklenia czy nietypowe kształty, mogą podnosić koszty, ale także dostosować okna do indywidualnych potrzeb Klienta.

Cena okien zależy od wielu czynników, a wybór powinien być zrównoważony między kosztami początkowymi, a długoterminowymi korzyściami. Ważne jest, aby dokładnie przeanalizować oferty. Należy zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale również na jakość i parametry techniczne oferowanych okien. Zachęcamy do kontaktu się z naszymi doradcami lub osobistej rozmowy aby uzyskać darmową poradę!

Potrzebujesz informacji?

Jeśli planujesz kupić lub wymienić okna, a nie wiesz od czego zacząć, to zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami handlowymi. Przedstaw swoje oczekiwania, a resztą zajmiemy się my!

Jakie szyby wybrać do okien?

Wybór odpowiednich szyb do okien ma kluczowe znaczenie dla komfortu mieszkalnego, efektywności energetycznej oraz bezpieczeństwa budynku. Obecnie, zwiększyły się wymagania dotyczące termoizolacyjności ze względu na przepisy i rozwój świadomości społeczeństwa. Na właściwości stolarki okiennej wpływa wiele czynników, jednak najistotniejszą rolę odgrywają same pakiety szybowe. Szyby do okien są separowane przy użyciu specjalnych ramek dystansowych. Do utworzonych w ten sposób przestrzeni wtłacza się gaz szlachetny, zazwyczaj argon lub krypton. Ten proces istotnie zwiększa efektywność termoizolacyjną okien. Działa to na zasadzie, im więcej szyb i komór, tym lepsza izolacja.

Przeczytaj także:   Konserwacja okien PCV

Obecnie preferuje się głównie zastosowanie pakietów trzyszybowych (dwukomorowych). Dostępne są również opcje czteroszybowe (trzykomorowe) dedykowane dla bardziej wymagających Klientów. Pakiety dwuszybowe (jednokomorowe) są dziś stosowane znacznie rzadziej, głównie w miejscach, gdzie nie jest konieczne spełnienie najwyższych standardów izolacji termicznej. Liczba użytych warstw szkła ma duży wpływ na efektywność i ostateczną cenę okna. Jednak istotne są także grubość, rodzaj oraz jakość szkła.

Najważniejsze parametry szyb.

 1. Współczynnik przepuszczalności ciepła pakietu szybowego. Parametr ten opisuje, jak dużo energii przenika przez powierzchnię pakietu przy różnicy temperatury wynoszącej jeden stopień między jej dwiema stronami. W praktyce wyraża to zdolność izolacyjną szyby, gdzie niższy współczynnik oznacza, że okno jest bardziej „ciepłe”.
 2. Przepuszczalność światła wskazuje odsetek promieni słonecznych, które przenikają przez szybę do wnętrza pomieszczenia,
 3. Całkowita przepuszczalność energii słonecznej opisuje procent energii promieniowania słonecznego, która przenika przez szybę. Wartość wyższa oznacza większą ilość ciepła słonecznego dostającego się do pomieszczeń.

Jakie pakiety szyb są najlepsze?

Na rynku dostępna jest duża ilość różnego rodzaju pakietów szybowych do okien. Charakteryzują się odmiennymi właściwościami, które wpływają na izolację termiczną, akustyczną, a także bezpieczeństwo. Wyróżniamy szyby

 • dwuszybowe (jednokomorowe). Składają się z dwóch warstw szkła oddzielonych przegrodą wypełnioną gazem. Pakiet takie obecnie stosuje się rzadziej i do mniej wymaganych miejsc (piwnice, garaże, komórki, magazyny).
 • trzyszybowe (dwukomorowe). Składają się z trzech warstw szkła, oddzielonych dwoma przegrodami wypełnionymi gazem. Posiadają wyższą izolacyjność termiczną i akustyczną niż pakiety dwuszybowe. To sprawia, że są idealne do zastosowania w miejscach wymagających lepszej ochrony termicznej.
 • szyby z powłoką antyrefleksyjną redukują odblaski światła słonecznego. Poprawiają komfort użytkowania pomieszczeń, szczególnie tych o wystawie południowej.

Przy wyborze odpowiednich pakietów szybowych do okien warto również zwrócić uwagę na lokalne warunki klimatyczne, preferencje estetyczne oraz budżet. Konsultacja z doświadczonym specjalistą w tym zakresie może pomóc w dopasowaniu najlepszego rozwiązania do indywidualnych potrzeb. Jeśli nie wiemy na co zwrócić uwagę przy wyborze okien warto skorzystać z wiedzy naszych konsultantów.

Czy warto inwestować w ciepły montaż okien?

Inwestycja w ciepły montaż okien to decyzja, która może przynieść wiele korzyści. Zarówno pod względem oszczędności energii, jak i komfortu mieszkalnego. Ciepły montaż, polega na zastosowaniu odpowiednich materiałów izolacyjnych wokół ram okiennych, eliminując mostki termiczne i poprawiając ogólną izolacyjność. Dzięki temu pomieszczenia są łatwiejsze do ogrzania, co przekłada się na mniejsze zużycie energii i niższe rachunki za ogrzewanie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien 06

Zastosowanie izolacyjnych materiałów wokół okien przyczynia się do utrzymania stałej temperatury w pomieszczeniach. To sprawia, że mieszkanie staje się bardziej komfortowe. Unikamy uczucia chłodzenia w okolicach okien, które często występuje przy tradycyjnym montażu. Ciepły montaż zmniejsza ryzyko kondensacji, czyli skraplania się pary wodnej na powierzchni okien. To ważne, aby uniknąć problemów związanym z wilgocią, takich jak pleśń czy uszkodzenia drewna.

Dzięki eliminacji mostków termicznych oraz redukcji zmian temperatury wokół okien, materiały używane do produkcji okien są mniej narażone na działanie skrajnych warunków atmosferycznych. To może przyczynić się do wydłużenia ich żywotności. Montaż taki wpisuje się w ogólną ideę efektywności energetycznej budynków. Jest to szczególnie ważne w kontekście rosnącej świadomości ekologicznej i dążeń do ograniczenia zużycia energii. Zmodernizowane i efektywne energetycznie okna mogą zwiększyć wartość nieruchomości. Kupujący często doceniają inwestycje mające na celu poprawę efektywności energetycznej budynku. Działania proekologiczne, takie jak inwestycja w ciepły montaż, przyczyniają się do ograniczenia emisji CO2 i wpisują się w ogólne dążenia do zrównoważonego rozwoju oraz ochrony środowiska.

Przed podjęciem decyzji o inwestycji w ciepły montaż okien warto skonsultować się z doświadczonym fachowcem. Jego wiedza pomoże dostosować rozwiązanie do indywidualnych warunków budynku. Wartość długoterminowych oszczędności i komfortu z pewnością przewyższa koszty początkowe związane z modernizacją.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien? FAQ.

Jaka jest klasa profilu okna?

Na rynku dostępne są profile okienne z przypisaniem do klas: A, B i C. Ale co to oznacza? To odnosi się do grubości zewnętrznych ścianek konstrukcyjnych. Klasa A – grubość ścianek wynosi od 2,8 do 3 mm. Klasa B – 2,8 mm. I klasa C – poniżej 2,5 mm. Im grubość profilu jest większa, tym stolarka okienna jest bardziej wytrzymała, sztywna i odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Wybór klasy profilu wpływa na trwałość okna. Jest kluczowa dla jego długoterminowej wydajności i odporności na działanie czynników zewnętrznych.

Skąd pochodzą okucia okien i jak są wyposażone?

Zaleca się, aby okucia pochodziły od uznanych producentów i oferowały opcje rozbudowy, umożliwiające późniejsze dodanie funkcji, np. takich jak stopniowanie uchyłu, czy blokada obrotu klamki.

Jaka jest przenikalność termiczna okna?

To kluczowy współczynnik. Im mniejsza jest jego wartość, tym okno jest bardziej szczelne. To przekłada się na większe oszczędności w kosztach ogrzewania.

Jakie jest zabezpieczenie antywłamaniowe?

Warto sprawdzić, czy okno jest wyposażone w standardowe zabezpieczenia antywłamaniowe. Ważnym aspektem jest liczba punktów ryglowania. W szczególności przy oknach rozwierno-uchylnych punkty te powinny być równomiernie rozmieszczone co około 80 centymetrów wokół obwodu.

Jaki jest system rozszczelnienia i izolacji?

Dla pełnego obrazu bezpieczeństwa okna, warto zapytać o zastosowany system rozszczelnienia i izolacji. Odpowiednia konstrukcja i materiały zabezpieczające wpływają na skuteczność w zapobieganiu przenikaniu hałasu oraz utrzymaniu komfortowej temperatury w pomieszczeniu. W ten sposób, dobierając okna, można zyskać nie tylko poczucie bezpieczeństwa, ale także poprawić ogólną wydajność energetyczną mieszkania.

Jaka jest cena całkowita?

Poznaj pełen zakres kosztów, włączając w to samą cenę okien, koszty montażu, ewentualny demontaż starych okien oraz inne opłaty.

Czy oferta obejmuje dodatkowe koszty?

Dowiedz się, czy w ofercie uwzględnione są dodatkowe opłaty, takie jak transport czy prace związane z dostosowaniem otworów okiennych.

Jakie są dostępne opcje i dodatki?

Zapytaj o różne opcje, takie jak rodzaje szyb, kolory ram, systemy otwierania i dodatkowe funkcje, aby dostosować okna do swoich preferencji i upodobań estetycznych.

Oceń, czy artykuł był dla Ciebie pomocny.

5/5 - (4 votes)
Skontaktuj się z nami
Zadaj pytanie dotyczące produktu lub skonsultuj swój projekt